Nowy numer 33/2018 Archiwum

Umuzykalnieni zawiszacy

Skauci Europy, m.in. z Warszawy, Krakowa, Lublina i, oczywiście, Wrocławia, wzięli udział w trzydniowych Warsztatach Muzycznych, które tym razem zorganizowano w stolicy Dolnego Śląska.

Zajęcia z teorii muzyki, emisja głosu, nauka pieśni, zajęcia indywidualne oraz, naturalnie, wspólna modlitwa - przez 3 dni ostatniego weekendu Skauci Europy z całej Polski ćwiczyli oprawę muzyczną Eucharystii. Zawiązano dwie grupy: chór i orkiestrę, które razem mają współpracować podczas największych wydarzeń gromadzących zawiszaków.

- Wydarzenie to okazja do wymiany doświadczeń i żartów o skautingu z harcerzami z całej Polski. Zaletą warsztatów jest zdecydowanie profesjonalizm osób, które je prowadzą. Poza oczywistym aspektem muzycznym stajemy się przez ten jeden weekend wspólnotą, która nie tylko razem gra i śpiewa, ale także odpoczywa i modli się - mówi Kamila Kamińska, akela 4. Gromady Wrocławskiej.

Efektem kilkugodzinnych prób i ćwiczeń była oprawa muzyczna liturgii niedzielnej w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników u księży salezjanów. Gościem specjalnym tej edycji warsztatów była Aleksandra Osiecka-Skoblewska, wrocławska wokalistka.

- Za bardzo wartościowy moment uważam zajęcia indywidualne z p. Aleksandrą, która każdemu z nam udzielała bezcennych wskazówek dotyczących śpiewu. Wydaje mi się, że rzadko młodzi mają okazję do tak ścisłej współpracy z profesjonalistami - stwierdza Kamila Kamińska.

Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne są organizowane dwa razy w roku, aby podtrzymać utalentowaną muzycznie wspólnotę Skautów Europy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma