Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jarmark Dominikański po włosku

Pochód wenecki czeka na uczestników tegorocznego spotkania u patrona miasta, bł. Czesława.

Jarmark Dominikański bł. Czesława rozpocznie się przy wrocławskim klasztorze dominikanów (pl. Dominikański 2) w niedzielę 21 czerwca o 9.30, potrwa aż do 23.30. Objęty honorowym patronatem m.in. ambasadora Włoch w Polsce, tym razem pełen będzie motywów rodem z Italii. O 14.00 spod klasztoru wyruszy pochód wenecki – poprowadzą go dominikanin o. Norbert Oczkowski i dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks. W korowodzie – do którego zaproszeni są wszyscy chętni – pójdą szczudlarze, mażoretki, seniorki w sukniach z dawnych epok, strażnicy miejskich na koniach.

Jarmark jest imprezą charytatywną – zebrane datki przeznaczone będą na wyposażenie „Przylądka Nadziei”, budowanej przez fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wśród atrakcji znajdą się stoiska z rękodziełem, prawdziwa włoska restauracja, antykwariat i lumpeks, warsztaty dla dzieci, całodzienna loteria z nagrodami. Z dwóch scen popłyną dźwięki od muzyki klasycznej przez country po rock.

Od 11.00 do 15.00 będzie można podzielić się najcenniejszym darem, własną krwią – przed bramą zaparkuje samochód Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Tegoroczny jarmark organizuje wrocławski klasztor dominikanów oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama