Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przebudzony chłopiec wraca do zdrowia

Lekarze z wrocławskiego szpitala przy ul. Traugutta wybudzili sześcioletniego chłopca, który od niedzieli po wypadku przebywał w śpiączce farmakologicznej.

Sześciolatek reaguje na bodźce zewnętrzne, ale jeszcze nie rozmawia.

Przez trzy dni był podłączony do respiratora, nie mógł bowiem oddychać samodzielnie. Dzisiaj rano lekarze usunęli intubację i nie podają mu już leków usypiających. Chłopiec nawiązuje powoli kontakt z otoczeniem.

Kilka a nawet kilkanaście dni potrwa proces powrotu do zdrowia, które pozwoli mu choćby wstawać z łóżka i chodzić. Najważniejsze jest w tym momencie stabilny stan zdrowia. Ustało bowiem krwawienie wewnątrzczaszkowe i powoli schodzi obrzęk mózgu.

Lekarze z Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka zgodnie powtarzają, że do takiego urazu dochodzi bardzo szybko, ale powrót do zdrowia jest już długotrwały, a procesy regeneracyjne organizmu następują powoli.

Do wypadku doszło 2 dni temu w Golejewku w Wielkopolsce. Podczas festynu parafialnego z powodu silnego wiatru na 6-letniego chłopca przewrócił się dmuchany zamek. Stracił on przytomność i natychmiast został przetransportowany drogą powietrzną do wrocławskiego szpitala. Dziecko było w śpiączce farmakologicznej.

Nie ma jeszcze natomiast wyników śledztwa prokuratorskiego w tej sprawie, ponieważ prokurator czeka na opinie biegłych odnośnie zdrowia dziecka. Wiadomo natomiast, że dmuchany zamek nie był prawidłowo zabezpieczony. Policjanci wszczęli śledztwo. Właścicielka dużej dmuchanej zabawki ma wkrótce usłyszeć zarzuty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma