Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mama w IT

Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus i wrocławskim Klubem Mamuśki zapraszają do udziału w programie mającym na celu aktywizację zawodową kobiet wracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

"Mama w IT - gramy o staż" to pierwszy taki projekt we Wrocławiu, mający na celu przełamanie stereotypów oraz pomoc mamom w zdobyciu potrzebnych kompetencji do pracy w obszarze IT. Pierwszy etap projektu to konferencja, w której jednym z ekspertów będzie Agnieszka Maciąg-Oleaszczyk - koordynatorka Klubu Mamuśki oddziału w Łodzi, mama i specjalistka IT.

Głównym celem projektu jest przełamanie stereotypów dotyczących miejsca kobiet i mężczyzn na rynku pracy, w szczególności w branży IT. Projekt skierowany jest do kobiet powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. Chcemy zachęcić kobiety do zmiany myślenia i postrzegania siebie na rynku pracy. Końcowym efektem projektu będzie zatrudnienie 3 uczestniczek w firmach z sektora IT.

Projekt składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to konferencja "Sektor IT jako szansa na przyjazne miejsce pracy dla kobiet i nowe doświadczenie zawodowe" oraz 3 warsztaty rozwojowe dotyczące testowania, tworzenia stron www i skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia. Wydarzenie zaplanowane jest na 25 czerwca od 9.00 do 14.00 (Uniwersytet SWPS, ul. Ostrowskiego 30 b).

W lipcu rozpocznie się proces rekrutacji i warsztaty rozwojowe dla 20 uczestniczek. W sierpniu, wrześniu i październiku 9 mam rozpocznie staże w firmach IT oraz otrzyma wsparcie mentora. Zakończeniem projektu będzie szkolenie ISTQB Certified Tester Foundation Level, egzamin ISTQB Certified Tester Foundation Level oraz zatrudnienie w branży IT dla 3 wybranych stażystek.

Projekt prowadzony jest przez Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus, współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami "Mama w IT – gramy o staż" są firmy z branży IT – m.in. Stermedia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: www.frip.org.pl/mama-w-it/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama