Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trwają Noce Kościołów

Szczyt wydarzeń Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijańskiego będzie miał miejsce w nadchodzący weekend.

To nie będzie łatwy czas. Dlaczego? Bo trudny będzie wybór. We wszystkim (niestety) nie uda się wziąć udziału, ale zawczasu warto się zastanowić co najbardziej nas interesuje. Organizatorzy "Nocy Kościołów" - Katolickie Radio Rodzina - przygotowali wiele wartościowych propozycji.

W całej archidiecezji wrocławskiej oraz u sąsiadów - w diecezji świdnickiej i legnickiej - odbędzie się szereg wykładów, dyskusji, koncertów, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.nocekosciolow.pl.

Szczególne ciekawie zapowiada się piątkowe popołudnie i wieczór. O godz. 19 w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim odbędzie się panel dyskusyjny pt. "Etyka w mediach i granice propagandy". Wezmą w nim udział: ks. Marek Gancarczyk (red. nacz. Tygodnika Gość Niedzielny), red. Cezary Gmyz (DoRzeczy, TV Republika), red. Krzysztof Skowroński (prezes SDP), red. Rafał Dudkiewicz (TVP „Jan Pospieszalski: Bliżej”), red. Paweł Nowacki. Moderator dyskusji będzie red. Magdalena Trojanowska. Po panelu odbędzie się spektakl pt. "Modlitwa o pokój" w wykonaniu zespołu "Grupa 44".

Kolejnym wydarzeniem, na które warto zwrócić uwagę jest dyskusja o życiu. Siostry boromeuszki i prowadzona przez nie fundacja "Evangelium Vitae" zapraszają w piątek o godz. 19 na Eucharystię (kaplica ZOL-u, ul. Rydygiera 22-28). Po Mszy św. będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. "Czy możliwy jest w Polsce ruch społeczny na miarę Solidarności w obronie rodziny, dzieci i nienarodzonych?" Zaproszeni prelegenci to: mec. Olgierd Pankiewicz, Joanna Potocka (inicjatywa „Jeden z Nas”) i Mariusz Dzierżawski (działacz pro-life).

W sobotę kolejne gorące dyskusje. Jedna z nich znów będzie dotyczyła dziennikarstwa. W kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus (plac Uniwersytecki 1), dr Tomasz Korczyński (adiunkt Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie), red. Krystian Kratiuk (portal www.PCh24.pl, Polonia Cristiana), red. Mateusz Ziomber zmierzą się z tematem "Kościół dziennikarzy, a Kościół praw - dziwy - dwie rzeczywistości". Moderatorem rozpoczynającego się o godz. 19 panelu będzie Jakub Skoczylas.

W niedzielę polecamy spotkanie z niezwykłą osobą jaką jest Anna Golędzinowska, autorką autobiograficznej książki pt. "Ocalona z piekła". Była modelka, dziś szczęśliwa i radosna kobieta, opowie o swoim doświadczeniu poszukiwania akceptacji, robienia kariery za wszelką cenę, trudnych historiach rodzinnych i wreszcie nawróceniu w Medjugorje. Golędzinowska wbrew panującym trendom twierdzi, że dziś jest najlepszy czas, by mówić o czystości i nią żyć. Spotkanie będzie miało miejsce po Mszy św. o godz. 19 w kościele pw. św. Macieja (CODA Maciejówka).

Równolegle, w kościele pw. św. Elżbiety (garnizonowym) w Rynku odbędzie się dyskusja nt. "Etyka biznesu - etyka życia gospodarczego". Zaproszeni goście to: prof. Eugeniusz Gatnar (członek zarządu NBP), Herbert Wirth (prezes zarządu KGHM Polska Miedź ), Andrzej Sadowski (prezydent Centrum im. Adama Smitha), Marek Woron (kanclerz dolnośląskiej Loży Business Centre Club). Moderatorem będzie: ks. prof. Grzegorz Sokołowski (PWT), prezes fundacji "Obserwatorium Społeczne". Po panelu odbędzie się koncert. Wystąpi chór "Gaudium" Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także soliści: Jakub Bieszczad (tenor) i Bogdan Makal (bas). Dyrygował będzie Alan Urbanek.

Oczywiście to ledwie kilka propozycji z niezwykle bogatego programu. Po więcej zapraszamy na www.nocekosciolow.pl. Przypominamy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama