Nowy numer 43/2020 Archiwum

Infocentrum na Ostrowie Tumskim już działa

Będzie można zasięgnąć w nim informacji turystycznej, ale również dowiedzieć się o propozycjach dla ducha.

Punkt informacyjny znajduje się tuż przy głównym wejściu do katedry wrocławskiej, na ul. Katedralnej 1. - To miejsce szczególne. Tutaj w XI w. mieścił się palatyn biskupi, siedziba biskupa przy katedrze wrocławskiej. Sięgamy więc do historii bardzo odległej, do początków naszego miasta - mówił ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej.

Kapłan zaznaczył, że pomysł stworzenia infocentrum zrodził się z jego rozmów z abp. Józefem Kupnym oraz z wiceprezydent Wrocławia Anną Szarycz. - Oceniliśmy, że jest potrzeba stworzenia takiego miejsca, gdzie wszyscy, którzy będą tego potrzebować, będą mogli otrzymać bardzo szeroką informację o historii tego miejsca i całego miasta, o wydarzeniach kulturalnych, społecznych i turystycznych - dodał.

A. Szarycz dziękowała za podjęcie inicjatywy stworzenia punktu informacyjnego. Cieszyła się, że przebywający i przybywający tutaj ludzie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą społeczną, a także duchową. Ponadto osoby zainteresowane będą mogły zapytać o działanie bezpłatnych poradni rodzinnych i prawnych we Wrocławiu oraz możliwości skorzystania z innych form nieodpłatnego wsparcia społecznego, zdrowotnego czy psychologicznego oferowanego przez miasto.

- Mam nadzieję, że jeśli tu przyjdziemy, będziemy mogli się dowiedzieć, gdzie możemy odbyć rekolekcje we Wrocławiu, ale też o ofercie pielgrzymkowej. Mam nadzieję, że zbiór tych informacji przyczyni się do tego, że będą tutaj chętnie zaglądać i wrocławianie, i goście - mówiła pani wiceprezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama