GN 43/2020 Archiwum

Odzyskają godność

W sobotę odbędzie się kolejny pochówek dzieci martwo urodzonych i pozostawionych przez rodziców w szpitalu.

Uroczystość odbędzie się 27 czerwca o 14.30 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Ceremonia pogrzebowa poprzedzona zostanie Mszą św., po której doczesne szczątki dzieci spoczną w kwaterze nr 79 w przygotowanym tam grobowcu.

- Prosimy o przekazanie tej informacji rodzicom po stracie dziecka, ich rodzinom, przyjaciołom - mówi s. Ewa Jędrzejak,boromeuszka, prezes Fundacji Evangelium Vitae.

W dotychczasowych tego typu wydarzeniach brało udział wiele osób, które straciły swoje dzieci we wczesnej ciąży, ale nie wiedziały, że mogą je odebrać i pochować.

Wygospodarowane miejsce na Cmentarzu Osobowickim jest dla nich symbolicznym grobem, fizycznym znakiem tego, że dziecko, którego się spodziewali było człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie odpadem medycznym - tak jak zostało potraktowane. Już jesienią przy grobowcu ma zostać postawiony pomnik dziecka utraconego.

Sobotnia ceremonia odbędzie się po raz trzeci. Dzięki współpracy miasta Wrocławia, Fundacji "Evangelium Vitae" oraz wrocławskich szpitali z oddziałami położniczo-ginekologicznymi raz na kwartał zebrane i skremowane szczątki dzieci martwo urodzonych nieodebranych z placówek składane są do wspólnego grobowca. Siostry boromeuszki oraz związani z prowadzoną przez nie fundacją liczą, że ta dobra praktyka będzie kontynuowana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama