Nowy numer 43/2020 Archiwum

Spełnienie misji Chrystusa

Po dzień dzisiejszy, także we Wrocławiu, słowa Chrystusa: "Idźcie na cały świat i głoście ewangelię" realizują się dosłownie. W środę 24 czerwca, w czasie wieczornej Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Grunwaldzkim 3 odbyła się "Msza rozesłania".

W Eucharystii wzięło udział wielu młodych, a przede wszystkim trójka gotowych do wyjazdu misjonarzy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Agnieszka Chlipała (nauczyciel), Aleksandra Rosa (studentka), Adrian Sobek (maturzysta) już 3 lipca pojadą na przeszło pól roku do Etiopii, aby w miejscowości Fulasa pracować edukacyjnie wśród dzieci i młodzieży.

Przewodniczący Mszy św.  ks. inspektor Alfred Leja w czasie homilii zwrócił się bezpośrednio do nich wskazując, że przez wyjazd i pracę misyjną staną się "spełnieniem misji Jezusa".

Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" jako jedna z nielicznych wspólnot we Wrocławiu każdego roku, począwszy od 2006, wysyła misjonarzy w różne części globu. Studenci, którzy włączają się w dzieło "głoszenia ewangelii" wyruszają do Ameryki bądź Afryki, by z narażeniem zdrowia i życia dawać innymi miłość Chrystusa. Jednak zanim to nastąpi muszą przejść 2 letnie, obowiązkowe przygotowanie, które daje im mocne fundamenty zarówno duchowe jak i kompetencyjne.

Wspólnota cieszy się coraz większym zainteresowanie i popularnością. Jest lubiana przez młodych, ale i przez proboszczów, którzy coraz chętniej goszczą ich w swoich parafiach z racji "niedziel misyjnych". Oprócz formacji i edukacji SWM prowadzi także liczne akcje pomocowe (budowa biblioteki w Etiopii, pomoc dotkniętym ebolą w Liberii, dożywianie dzieci w Sudanie Południowym).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama