Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nadszedł czas młodych

Już za tydzień rusza 22. Salwatoriańskie Forum Młodych. Od 4 do 13 lipca setki młodych opanują Dobroszyce. Można do nich jeszcze dołączyć.

Hasło tegorocznej edycji Forum brzmi "Już czas...".

- Ma zachęcać do podjęcia jakiegokolwiek działania w swoim życiu. Chodzi o to aby odkryć powołanie, aby wyjść ze schematów, aby zacząć twardo stąpać po ziemi, aby się radować. Na to wszystko już czas - mówi ks. Łukasz Anioł, ze zgromadzenia salwatorianów, którzy organizują wydarzenie.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, kto ukończył przynajmniej pierwszą klasę szkoły gimnazjalnej.

- Oprócz codziennej Eucharystii każdego dnia mamy spotkania z ciekawymi gośćmi. Wśród nich będą: Mirosław Kolczyk "Kolah" - raper z zespołu TGD, Mirosław Kirczuk z Full Power Spirit, ks. Jan Kaczkowski, ks. Aleksander Radecki, Ireneusz Krosny. Zaplanowaliśmy też panel dyskusyjny o powołaniu - nie tylko kapłańskim, ale również rodzinnym i do życia konsekrowanego - wymienia ks. Ł. Anioł.

Kapłan zaznacza, że spotkania z gość mi są otwarte dla wszystkich, nie tylko dla zdeklarowanych uczestników SFM. - Zaczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 15 w kościele - zachęca.

Uczestnicy Salwatoriańskiego Forum Młodych będą mieli do wyboru również aż 20, bardzo różnorodnych warsztatów: Lectio Divina, fotograficzny, dziennikarski, cukierniczy, misyjny, muzyczny, wojskowy, teatralny i wiele innych. Zdobyte umiejętności będą prezentować w sobotę, 11 lipca od godz. 14.

Finałowym akcentem wydarzenie będzie trzydniowe Święto Młodych. Początek w piątek 10 lipca od nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Dobroszyc. Po niej odbędzie się koncert Play & Pray.

W sobotni wieczór wystąpi grupa Soudarion oraz zespół TAU.

W niedzielę po Eucharystii, ok. godz. 11 rozpocznie się piknik rodzinny przy parafii, w którym również wezmą udział uczestnicy forum. O 17 na scenie pojawi się kabaret "Hrabi", a na finał, o godz. 20.30 zaśpiewa T.Love.

- Oprócz wspaniałych muzycznych wrażeń, będzie też okazja do wysłuchania opowieści Muńka Staszczyka o wierze - mówi Ks. Łukasz.

Więcej informacji, szczegółowy program, warunki uczestnictwa i zapisy na stronie www.forummlodych.sds.pl. Uwaga! Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 30 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama