Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacje z bł. Karoliną Kózkówną rozpoczęte

Wakacje z przygodą w dekanacie Wiązów zainaugurował Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej.

Wraz z uroczystą Mszą św. na zakończenie roku szkolnego, 26 czerwca, rozpoczęła się realizacja projektu "Wakacje z bł. Karoliną czyli wakacje z przygodą w dekanacie Wiązów". Inicjatorem akcji jest oddział  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający w parafii pw. św. Mikołaja.

Młodzieży, która nie wyjedzie na wakacje może skorzystać z wielu atrakcji na miejscu. Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu był Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej. Do zawodów, które odbyły się 27 czerwca stanęło osiem drużyn z pięciu parafii dekanatu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Najlepszą drużyną w kategorii młodszej okazała się reprezentacja parafii św. Mikołaja w Wiązowie Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno parafie: św. Michała Archanioła w Jaworowie i św. Marcina w Owczarach.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyli zawodnicy z Jaworowa, a kolejne miejsca zajęły drużyny z parafii św. Mikołaja z Wiązowa i parafii św. Franciszka z Asyżu z Jutrzyny.

Podczas tegorocznych wakacji odbędą się jeszcze m. in. warsztaty z robotyki, turniej tenisa stołowego, wycieczki, pokaz ptaków drapieżnych i wiele innych. Projekt jest realizowany przy wsparciu władz miasta i gminy Wiązów. Organizatorzy są przekonani, że dzięki ich inicjatywie uczniowie nie będą się nudzić.

Program projektu "Wakacje z bł. Karoliną czyli wakacje z przygodą w dekanacie Wiązów" można znaleźć na Facebooku na profilu o nazwie: "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - Wiązów".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama