Nowy numer 42/2018 Archiwum

Jeszcze nie zginęła

Piknik historyczny "Jeszcze nie zginęła" już w sobotę od godziny 12. Uczestnicy doświadczą żywego spotkanie z historią. Oprócz oglądania będzie można poczuć na własnej skórze, jak kiedyś się żyło i walczyło!

To doskonała okazja na spędzenie wolnego czasu w weekend z dziećmi. Może na męską wyprawę ojciec z synem? Początek pikniku w sobotę o godzinie 12 w Intakus Park przy ul. Wróblewskiego 9 we Wrocławiu. W programie m.in. strzelnica dynamiczna (współczesne repliki karabinów AEG), tor przeszkód, pokaz działania bojowego pododdziału, wystawa sprzętu bojowego w wykonaniu Bractwa Strzeleckiego "Orle Gniazdo".

GHE "Młot" wraz ze Stowarzyszeniem "Odra- Niemen" przeprowadzą rekonstrukcję oddziałów i życia codziennego z czasów II wojny światowej. Oprócz tego zaplanowano pokaz strojów, mundurów i uzbrojenia, zajęcia i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami.

Bielska Drużyna Najemna "Svantevit" i przyjaciele zaprezentują zaś rekonstrukcję wojów z okresu wczesnego średniowiecza, pokaz walki na broń białą, warsztaty z walki mieczem, ekspozycję ekwipunku i strzelnicę łuczniczą. 

Wstęp dla osób poniżej 18 roku życia bezpłatny, pozostali 5 zł. W środku wszystkie atrakcje bezpłatne.

 

 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy