Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jeszcze nie zginęła

Piknik historyczny "Jeszcze nie zginęła" już w sobotę od godziny 12. Uczestnicy doświadczą żywego spotkanie z historią. Oprócz oglądania będzie można poczuć na własnej skórze, jak kiedyś się żyło i walczyło!

To doskonała okazja na spędzenie wolnego czasu w weekend z dziećmi. Może na męską wyprawę ojciec z synem? Początek pikniku w sobotę o godzinie 12 w Intakus Park przy ul. Wróblewskiego 9 we Wrocławiu. W programie m.in. strzelnica dynamiczna (współczesne repliki karabinów AEG), tor przeszkód, pokaz działania bojowego pododdziału, wystawa sprzętu bojowego w wykonaniu Bractwa Strzeleckiego "Orle Gniazdo".

GHE "Młot" wraz ze Stowarzyszeniem "Odra- Niemen" przeprowadzą rekonstrukcję oddziałów i życia codziennego z czasów II wojny światowej. Oprócz tego zaplanowano pokaz strojów, mundurów i uzbrojenia, zajęcia i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami.

Bielska Drużyna Najemna "Svantevit" i przyjaciele zaprezentują zaś rekonstrukcję wojów z okresu wczesnego średniowiecza, pokaz walki na broń białą, warsztaty z walki mieczem, ekspozycję ekwipunku i strzelnicę łuczniczą. 

Wstęp dla osób poniżej 18 roku życia bezpłatny, pozostali 5 zł. W środku wszystkie atrakcje bezpłatne.

 

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama