Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żar tropików

W nadchodzących dniach upały będą niemiłosierne i mogą być niebezpieczne.

Ostrzeżenie Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu obowiązywać będzie od dziś (3 lipca) od godz. 13 do środy 8 lipca zarówno we Wrocławiu jak i w całym województwie dolnośląskim.

Synoptycy przewidują, w najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 30 do 33 stopni w piątek i sobotę (3 i 4 lipca). W nocy prognozowane są temperatury od 17 do 20 stopni.

Jeszcze cieplej będzie od niedzieli. Temperatura maksymalna wyniesie nawet 33 - 36 stopni, natomiast minimalna w nocy od 20 do 23 stopni.

Tak wysoka temperatura może powodować wiele dolegliwości związanych, m. in. z nasileniem chorób meteotropowych (objawy meteotropowe to zarówno gorsze samopoczucie i obniżona sprawność, jak i różnego rodzaju bóle np. głowy) oraz zaostrzeniem chorób układu krążenia.
     
W związku z tym zalecane jest, szczególnie osobom starszym, spożywanie większej ilości płynów oraz nie wychodzenie z pomieszczeń bez nakrycia głowy. Nie bądźmy również obojętni na innych. Zainteresujmy się sąsiadem, osobą starszą, dzieckiem. Sprawdźmy, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. Przypominamy, że również zwierzęta w tym czasie potrzebują dodatkowego nawadniania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama