Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy ambasador The World Games 2017

Babatunde "Babs" Aiyegbusi, zawodnik klubu NFL Minnesota Vikings, otrzymał dziś tytuł Ambasadora Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że w ten sposób będę mógł promować futbol amerykański i The World Games. Nasz sport znalazł się w programie wrocławskich igrzysk dzięki kibicom. W 2017 roku zrobimy z reprezentacją Polski wszystko, by dać im jak najwięcej powodów do radości. Dla polskiego futbolu amerykańskiego The World Games to będzie bardzo duże wydarzenie i szansa, by powalczyć z drużynami z całego świata - mówił futbolista tuż po otrzymaniu tytułu z rąk wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego.

- Cieszymy się, że The World Games 2017 dostały od Babatunde Aiyegbusiego tak wielkie wsparcie - mówił W. Adamski. - Dziękujemy, że będzie promował The World Games i futbol amerykański. "Babs" może być wzorem do naśladowania. Pokazuje, do czego można dojść ciężką pracą.

Ambasador TWG 2017 to trzykrotny mistrz Polski w futbolu amerykańskim i były zawodnik wrocławskich drużyn The Crew Wrocław i Giants Wrocław. W marcu tego roku podpisał profesjonalny kontrakt z klubem amerykańskiej ligi NFL Minnesota Vikings, stając się tym samym piątym zawodnikiem NFL urodzonym w Polsce i pierwszym reprezentantem polskiej kadry narodowej w tej lidze. Droga do najlepszej ligi świata wiodła przez... koszykówkę. Babatunde Aiyegbusi w barwach Śląska Wrocław w 2005 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów.

Futbol amerykański jest jedną z 31 dyscyplin wrocławskich Igrzysk. W programie znalazł się dzięki głosom kibiców, jako "sport na zaproszenie". Za dwa lata w lipcu reprezentacja Polski zmierzy się we Wrocławiu z rywalami z całego świata.

Ambasadorami igrzysk są już mistrzyni świata w karate tradycyjnym Anna Lewandowska, kapitan żużlowej reprezentacji Polski Maciej Janowski ze Sparty Wrocław i mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka.

"Babsa" spotkać będzie można także 11 lipca na Stadionie Wrocław, gdzie odbędzie się X Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. O tytuł mistrza kraju powalczą Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Od 15.00 na esplanadzie stadionu ruszy Miasteczko The World Games, gdzie będzie można spróbować swoich sił w kilkunastu dyscyplinach igrzysk. Początek meczu o 19.30.

Więcej o wrocławskim finale TUTAJ. Warto obejrzeć również galerię zdjęć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama