Nowy numer 50/2018 Archiwum

Straż i mim, czyli gorąco w Dobroszycach

XXII Salwatoriańskie Forum Młodych nabiera rozpędu.

Mimo niedzieli, dzień dla forumowiczów rozpoczął się dosyć wcześnie. Po śniadaniu i jutrzni uczestnicy wzięli udziału w Eucharystii. Oprawą liturgiczną zajęła się młodzież.

Homilię wygłosił ks. Piotr Sztajgli SDS, który analizował fragment Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej. Zaznaczył, że jest to wyjątkowy fragment Pisma Świętego, ponieważ Jezus po raz pierwszy zaangażował ludzi w cud.

Zaraz po obiedzie i chwili odpoczynku młodzież pomaszerowała do Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach, gdzie spotkała się z gościem dnia - Ireneuszem Krosnym.

Najsławniejszy mim w Polsce oprócz tego, że przygotował śmieszny spektakl, to również  zaszokował... swoją prostotą. Pokazał, że mimo ogromnej rozpoznawalności, nadal jest jak każdy z nas. Artysta mówił o wierze, ale również opowiadał o swoich synach i córce oraz mówił o tym jak to się stało, że wybrał tak specyficzny zawód.

Forum młodych to nie tylko modlitwa, ale także zabawa i wspólne spędzanie czasu. Młodzież wzięła udział niedzielny wieczór w sportowej rywalizacji. Odbyły się rozgrywki w "dwa ognie", piłkę nożną, crash ball i siatkówkę. Wszystkiemu towarzyszyły sportowe emocje i świetna zabawa.

Na koniec gorącego dnia szczególną atrakcją był... wóz strażacki. Strażacy wylali na uczestników forum prawie 3 tys. litrów wody. Na zakończenie dnia odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. To była dobra okazja do podziękowania za wszystkie niedzielne doświadczenia.

Kolejne emocje od samego rana. W jutrzejszym programie m. in. początek warsztatów.

A oto wideopodsumowanie pierwszego dnia forum (sobota, 4 lipca):

22 Forum Młodych - Dzień 1
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy