Nowy numer 48/2020 Archiwum

Śpiewająca Wyspa - po prostu dołącz

"Tyle słońca w całym mieście", "Małgośka" czy "Ładne oczy masz" - takie polskie przeboje wykonują wspólnie wrocławianie na Wyspie Słodowej. Właśnie tam co niedziele niebywała muzyczna okazja do integracji przy polskiej muzyce rozrywkowej.

Śpiewająca Wyspa - po prostu dołącz   Śpiewanie w grupie zawsze sprawia dużą przyjemność Maciej Rajfur /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

 

Przychodzą starsi, rodzice z dziećmi i młodzież. Kady śpiewa jak potrafi. Nie ma podziału na głosy, umiejętności czy doświadczenie. Liczy się chęć i dobry humor. W pierwszą niedzielę lipca rozpoczął się wakacyjny cykl „Śpiewająca Wyspa”, który gromadzi mieszkańców na wspólnym muzykowaniu. Każdy uczestnik otrzymuje śpiewnik z szerokim repertuarem najpopularniejszych polskich utworów muzyki rozrywkowej.

Śpiewająca Wyspa - po prostu dołącz   Jest czas indywidualne popisy muzyczne Maciej Rajfur /Foto Gość - Trudno ich nie znać, a jeśli ktoś nie zna szybko się nauczy, ponieważ są dość proste – mówi Barbara Szarejko, która prowadziła dotychczas śpiew na wyspie. - Takie spędzanie wolnego czasu mnie uzależniło. Jest niesamowicie wciągające. Uwielbiam tu przychodzić i  przez godzinę w doborowym towarzystwie wykonywać te przeboje - dodaje. Tegoroczną „Śpiewającą Wyspę” poprowadzi Anna Jankowiak. Na keyboardzie grać będzie zaś Stanisław Śliwiński.

Tradycją tych spotkań (ustanowioną przed rokiem) stało się wyśpiewanie na końcu i na początku słynnej „Wrocławskiej piosenki”. Później już następuje wybór z szerokiej gamy utworów ze śpiewnika. Pierwsze hity, który wybrzmiały na Wyspie Słodowej latem 2015 roku to m.in. „Ładne oczy masz” Czerwonych Gitar, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar i „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka.

Organizatorzy wprowadzili także ciekawe urozmaicenie. Każdy może się zgłosić na ochotnika, aby zaśpiewać do mikrofonu daną piosenkę i poprowadzić innych. Podobno chętnych brakować nie będzie.

- Zachęcam wszystkich do włączenia się w „Śpiewająca Wyspę”, szczególnie młodych ludzi, którzy często nie znają polskiej spuścizny muzyki rozrywkowej, a myślę, że każdy pewien kanon powinien umieć zanucić - stwierdza p. Maria, która w zeszłym roku była prawie na wszystkich muzycznych spotkaniach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama