Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kawa i muzyka, czyli połączenie doskonałe

Przyjemna muzyka, aromatyczna kawa i wakacyjna atmosfera. Inicjatywa "Kot w Kominkowej" wspiera wydanie płyty chrześcijańskiej "Oratorium Matko Najpiękniejszego".

Niedzielny wieczór minął w CODA „Maciejówka” w różnorodnym klimacie. Trochę jazzu, poezji śpiewanej, ballady, a nawet flamenco czy country. Do muzyki podano zaś smaczną kawę z nowo otwartej kawiarni Kominkowa. Dochód ze sprzedaży tzw. „czarnego złota” będzie przeznaczony na wydanie płyty pt. „Oratorium Matko Najpiękniejszego”.

- Od ponad roku muzyka jest nagrana, ale przez 8 dni trwa jeszcze zbiórka na wydanie materiału muzycznego pod prestiżową marką wydawnictwa DUX. Tym razem wspólnie z kawiarnią wpadliśmy na pomysł zebrania pieniędzy podczas koncertu. Być może takie wieczory będą jeszcze organizowane - mówi ks. Bartłomiej Kot z CODA „Maciejówka”.

Nowatorska „Kominkowa” funkcjonuje już na dworze. Są plany na zimniejsze, jesienno-zimowe dni, aby umieścić ją w pomieszczeniu, ale najpierw trzeba je odpowiednio przystosować. Jak na razie aromatycznej kawy można napić się w plenerze urokliwego ogrodu Ossolineum, a przy okazji posłuchać dobrej muzyki, która wydobywa się ze strun gitarowych i głosowych ks. Bartłomieja Kota.

Oczekiwany krążek „Oratorium Matko Najpiękniejszego” to najwyższy poziom realizacji, który pokazuje wysokie walory artystyczne płyty, ale także opowiada wielu ludziom o tajemnicy Wniebowzięcia NMP, dlatego jego autor wraz zespołem chciałby zdążyć wydać całość z datą symboliczną.

- Akcję wydania płyty można w każdej chwili wesprzeć Nasze marzenie co do terminu jest zrozumiałe: 15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O tym niezwykłym wydarzeniu jest właśnie oratorium, dlatego mamy nadzieję, że się uda, a co z tego wyjdzie, zobaczymy - dodaje ks. Kot.

 „Maciejówka” wychodzi ze swoimi projektami na zewnątrz. Kawa i muzyka to dobre, mocno ewangelizacyjne połączenie. Ludzie niekoniecznie z duszpasterstwa akademickiego przechodzą, zatrzymują się na kawę, słuchają muzyki. - Wspaniała aura, dobra kawa i przyjemna muzyka, a to wszystko w gronie przyjaciół. Warto spędzić w ten sposób czas w niedzielny wieczór - zachwalał Damian Lagoritis.

Więcej o projekcie „Oratorium Matko Najpiękniejszego" znajdziecie TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama