Nowy numer 42/2018 Archiwum

Warsztaty i podniesienie z upadku

Trzeciego dnia XXII Salwatoriańskiego Forum Młodych rozpoczęła się prawdziwa praca. Oczywiście nad samym sobą.

SFM rozkręciło się już na dobre. Od dzisiejszego poranka młodzież uczestniczy w wielu ciekawych warsztatach. Do wyboru jest aż 20 dziedzin, które pozwolą im na poszerzenie horyzontów, zdobycie nowych umiejętności i umocnienie ducha. Organizatorzy przygotowali m. in. warsztaty: Lectio Divina, fotograficzny, dziennikarski, cukierniczy, misyjny, muzyczny, wojskowy, teatralny i wiele innych. Zdobyte umiejętności uczestnicy będą prezentować w sobotę, 11 lipca od godz. 14.

- Lubię robić to, na co nigdy nie miałam odwagi. Teraz mam na to okazję. Forum pomaga pokonywać bariery, które mamy w sobie - mówi jedna z warsztatów beat boxu. Stwierdzić, że warsztaty rozwijają jest banałem. Często dzieje się tak, że po forum, młodzież dalej, już we własnym zakresie kontynuuje zdobyte umiejętności.

W dalszej części dnia odbył się pokaz zumby, do udziału w którym zostali zaproszeni wszyscy obecni. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali spotkanie z gościem. Dziś był nim Mirosław Kolczyk "Kolah" - raper z zespołu TGD. Dał niesamowite świadectwo. Wiele lat temu jego życie zeszło na złe tory. Zaczął kraść i trafił do więzienia. Zaznaczył jednak, iż przełomowym momentem było dla niego spotkanie z Jezusem, który zmienił jego życie o 180 stopni. Uświadomił sobie, ze czas się zatrzymać, rozejrzeć i zrobić rachunek sumienia. Podkreślił, że tylko dzięki takiemu zachowaniu człowiek ma możliwość nawiązania prawdziwego kontaktu z Bogiem.

Wieczorem, na zakończenie obfitującego w wiele wrażeń dnia odbyła się Eucharytsia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wiedeorelacja z wczoraj (z drugiego dnia spotkania):

22 Forum Młodych - Dzień 2
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy