Nowy numer 3/2021 Archiwum

Hip-hop i pierwsze owoce

Gościem czwartego dnia Slwatoriańskiego Forum Młodych była grupa Full Power Spirit.

Każdy zwykły forumowy dzień jest niezwykły. Dlaczego? Między innymi dlatego, że organizatorzy dbają, by każdy czuł się odpowiedzialny za innych. Temu właśnie mają służyć dyżury uczestników.

Drugi dzień warsztatów to pierwsze owoce pracy. Wystarczy nadmienić, że w grupie, która tworzy Ikony, na przygotowanych drewnianych tablicach widać już namalowane zarysy postaci. Podobnie jeśli chodzi o ratowników - pierwsze rany opatrzone. Przed uczestnikami jeszcze wiele do zrobienia, ale nikt się nie zniechęca. Już w sobotę będzie można zobaczyć pełnię zdobytych umiejętności i prawdziwe dzieła uczynione ludzką ręką.

Klasycznie, popołudniu odbyła się prelekcja zaproszonych gości. Nie po raz pierwszy na Forum zawitała grupa Full Power Spirit. Lider hiphopowców i freestyle'owców, Mirosław Kirczuk dał świadectwo swojej wiary, a uczestnicy mogli posłuchać kilku autorskich utworów zespołu.

Ważnym elementem popołudniowych zajęć były kręgi biblijne. Młodzież w małych grupach prowadzonych przez animatorów mogła skupić się na analizie fragmentów Ewangelii oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami na ich temat.

Kulminacją, jak co dzień, była Eucharystia w miejscowym kościele oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na wideorelację z wczoraj - z trzeciego dnia forum:

22 Forum Młodych - dzień 3
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama