Nowy numer 48/2020 Archiwum

Już czas bym podniósł głowę

Czy zdajemy sobie sprawę z tego jak często chodzimy z głową do góry? Czy nie jest tak, że większość czasu poświęcamy na spoglądanie do przodu i nie oglądanie na to, co jest nad nami?

Na zajęciach beat-boxu uczestnicy mieli lekcję emisji głosu. Każdy miał możliwość sprawdzenia także swoich możliwości dykcyjnych. Nie zabrakło łamańców językowych, ćwiczeń sprawdzających długość oddechu lekcji... śpiewu.

W tym samym czasie odbył się happening we Wrocławiu organizowany przez warsztat misyjny. Młodzież chodziła po rynku z banerami: "Jezus Cię zaczepił" lub "Czy dasz wiarę?". Całej akcji towarzyszył warsztat bębniarski. Trzeba przyznać, że odbiór przechodniów był bardzo pozytywny.

Gościem dnia był ks. Aleksander Radecki, który wygłosił dla forumowiczów konferencję. Dotyczyła ona przede wszystkim kwestii sakramentu pokuty i sposobu przygotowania się do niego. Temat niezwykle ważny w kontekście przeżywanej tego dnia tzw. noc konfesjonałów, podczas której była okazja do spowiedzi, długiej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spojrzenia w górę oraz dostrzeżenia tego czego na pozór nie widać.

Podczas nocy konfesjonałów oprócz skorzystania z sakramentu pokuty, można było  porozmawiać z duszpasterzem, poprosić o radę czy po ludzku wypłakać się. Ten dzień często pozostaje w pamięci uczestników na bardzo długi czas. Jedna z uczestniczek mówi: - Dzięki czwartkowej Adoracji na poprzednim Forum na nowo odkryłam Boga. Usłyszałam Jego głos, który mówił tylko do mnie. To przeżycie, którego się nie zapomina.

Adoracja trwałą dłużej niż zwykle. Zakończyła ją wspólna modlitwa Apelem Jasnogórskim, podczas którego wszyscy uczestnicy trzymali się za ręce. Forum Jednoczy, zacieśnia więzi. To wyjątkowy czas.

Dziś, 10 lipca, rozpoczyna się trzydniowe Święto Młodych. Na początek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Dobroszyc. Po niej rozpocznie się koncert grupy Play & Pray.

W sobotni wieczór wystąpi grupa Soudarion oraz zespół TAU. Wcześniej zaplanowana jest prezentacja zdobytych umiejętności i wykonanych dzieł podczas tygodniowych warsztatów.

W niedzielę po Eucharystii, ok. godz. 11 rozpocznie się piknik rodzinny przy parafii, w którym również wezmą udział uczestnicy forum. O 17 na scenie pojawi się kabaret "Hrabi", a na finał, o godz. 20.30 zaśpiewa T.Love.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama