Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tolkienowski Wrocław

Czy misję Powiernika Pierścienia można odczytywać jako przykład realizacji powołania chrześcijańskiego?

Co Tolkienowska baśń ma wspólnego z Jezusem Chrystusem? Czy fantastyka poza funkcją rozrywkową może mieć do odegrania głębszą rolę w kształtowaniu człowieka? Takie między innymi pytania zadawali sobie miłośnicy twórczości J.R.R. Tolkiena, którzy po raz drugi zgromadzili się we Wrocławiu.

Inicjatorką spotkań jest Aleksandra Głąb, absolwentka filologii francuskiej i studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka dzieł J.R.R. Tolkiena. Lipcowe spotkanie miało szczególny charakter, bo odbyło się w niedawno otwartej księgarnio-kawiarni „Szara Przystań”, która dedykowana jest szczególnie miłośnikom Tolkiena.

Zgromadzone tam osoby dyskutowały na temat Tolkienowskich inspiracji u innych pisarzy. Poruszono kwestię opracowań, które skupiają się na chrześcijańskich inspiracjach we „Władcy Pierścieni”, zwrócono uwagę na fakt, że twórczość fantastyczna powinna nie tylko bawić, ale także wnosić w życie człowieka dobro, prawdę i piękno. Postawiono także pytania o konkretne cele i zadania, jakie stawia sobie formująca się wrocławska grupa przy „Szarej Przystani”.

Decydujące w tym względzie będą najbliższe spotkania, które planowane są po wakacjach. Więcej informacji o działalności i planowanych inicjatywach na Facebooku: Tolkienowski Wrocław oraz księgarnio-kawiarnia „Szara Przystań”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama