Nowy numer 3/2019 Archiwum

Tolkienowski Wrocław

Czy misję Powiernika Pierścienia można odczytywać jako przykład realizacji powołania chrześcijańskiego?

Co Tolkienowska baśń ma wspólnego z Jezusem Chrystusem? Czy fantastyka poza funkcją rozrywkową może mieć do odegrania głębszą rolę w kształtowaniu człowieka? Takie między innymi pytania zadawali sobie miłośnicy twórczości J.R.R. Tolkiena, którzy po raz drugi zgromadzili się we Wrocławiu.

Inicjatorką spotkań jest Aleksandra Głąb, absolwentka filologii francuskiej i studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka dzieł J.R.R. Tolkiena. Lipcowe spotkanie miało szczególny charakter, bo odbyło się w niedawno otwartej księgarnio-kawiarni „Szara Przystań”, która dedykowana jest szczególnie miłośnikom Tolkiena.

Zgromadzone tam osoby dyskutowały na temat Tolkienowskich inspiracji u innych pisarzy. Poruszono kwestię opracowań, które skupiają się na chrześcijańskich inspiracjach we „Władcy Pierścieni”, zwrócono uwagę na fakt, że twórczość fantastyczna powinna nie tylko bawić, ale także wnosić w życie człowieka dobro, prawdę i piękno. Postawiono także pytania o konkretne cele i zadania, jakie stawia sobie formująca się wrocławska grupa przy „Szarej Przystani”.

Decydujące w tym względzie będą najbliższe spotkania, które planowane są po wakacjach. Więcej informacji o działalności i planowanych inicjatywach na Facebooku: Tolkienowski Wrocław oraz księgarnio-kawiarnia „Szara Przystań”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy