Nowy numer 48/2020 Archiwum

Św. Tereska z rodziną w Miliczu

Babcia Pana Jezusa, patronująca tutejszej parafii będzie mieć wkrótce dostojnych gości, z samego Lisieux.

Milicką wspólnotę pw. św. Anny nawiedzą relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz jej rodziców – bł. Zelii i Ludwika Martin.

Przywiezie je ks. Franciszek Jabłoński z Gniezna, diecezjalny duszpasterz rodzin i diecezjalny duszpasterz dzieł misyjnych.

– Od czwartku 23 lipca do soboty poprowadzi specjalne triduum poprzedzające odpust parafialny – mówi proboszcz, ks. Bogdan Buryła. – Głoszone przez niego rekolekcje będą dotyczyły powołania małżeństwa i rodziny do miłości i świętości.

Podczas triduum rekolekcyjnych nauk będzie można wysłuchać na Mszach św. o 9.00 i 18.00. Na sobotni wieczór zaplanowano poświęcenie pojazdów, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, oraz koncert znanej miliczanom Capelli Zamku Rydzyńskiego. Zespół zaprezentuje "najpiękniejsze melodie świata".

Św. Tereska z rodziną w Miliczu   U św. Anny w Miliczu co roku trwa wielkie święto Agata Combik /Foto Gość Będzie go można usłyszeć również w sam dzień odpustu. Msza św. przy ołtarzu polowym odprawiona zostanie o 12.00. Popołudniu zaplanowany jest barwny festyn z licznymi atrakcjami.

Kto choć raz uczestniczył w Miliczu w lipcowym świętowaniu u Babci Pana Jezusa, przy kościele stojącym na pięknej polanie otoczonej lasem, będzie tu zapewne zawsze wracał. By dojechać na miejsce, należy tuż przy wjeździe do Milicza drogą krajową nr 15 od strony Wrocławia, skręcić w prawo w zadrzewioną ul. Łowiecką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama