Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zbiera na buty i plecak

Łukasz, mieszkaniec wrocławskiego schroniska dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, przygotowuje się do pielgrzymki.

To będzie jego pierwszy w życiu udział w pieszej wędrówce na Jasną Górę. W tej chwili szuka sponsora – butów i plecaka. Łukasz jest bezdomny od kilku miesięcy i… ma zamiar szybko wyjść na prostą. Bierze udział w projekcie aktywizacji zawodowej osób bezdomnych, odbywa staż we Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej, porządkując i remontując mieszkania.

Odkąd trafił w środowisko „ludzi Brata Alberta” wiele się w jego życiu zmieniło, także jeśli chodzi o relację z Bogiem. – Zacząłem się modlić, czego dawniej nie robiłem, uczestniczyć w Mszy św. – mówi. – Chęć pójścia na pielgrzymkę to chyba taka naturalna konsekwencja tych zmian… Nie boję się deszczu czy innych trudności, a intencji mam mnóstwo. To jest wędrówka, która pomaga wiele rzeczy sobie w życiu poukładać. Porządkuję mieszkania, ale chcę też i swoje życie uporządkować. I włączyć w to Pana Boga.

Jeśli ktoś byłby gotów wspomóc Łukasza w wyposażeniu się na pielgrzymkę, proszony jest o kontakt pod tel 530 712 650 (tel. kontaktowy Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej przy Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy