Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zbiera na buty i plecak

Łukasz, mieszkaniec wrocławskiego schroniska dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, przygotowuje się do pielgrzymki.

To będzie jego pierwszy w życiu udział w pieszej wędrówce na Jasną Górę. W tej chwili szuka sponsora – butów i plecaka. Łukasz jest bezdomny od kilku miesięcy i… ma zamiar szybko wyjść na prostą. Bierze udział w projekcie aktywizacji zawodowej osób bezdomnych, odbywa staż we Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej, porządkując i remontując mieszkania.

Odkąd trafił w środowisko „ludzi Brata Alberta” wiele się w jego życiu zmieniło, także jeśli chodzi o relację z Bogiem. – Zacząłem się modlić, czego dawniej nie robiłem, uczestniczyć w Mszy św. – mówi. – Chęć pójścia na pielgrzymkę to chyba taka naturalna konsekwencja tych zmian… Nie boję się deszczu czy innych trudności, a intencji mam mnóstwo. To jest wędrówka, która pomaga wiele rzeczy sobie w życiu poukładać. Porządkuję mieszkania, ale chcę też i swoje życie uporządkować. I włączyć w to Pana Boga.

Jeśli ktoś byłby gotów wspomóc Łukasza w wyposażeniu się na pielgrzymkę, proszony jest o kontakt pod tel 530 712 650 (tel. kontaktowy Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej przy Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama