Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dźwięki, które uzależniają

Wrocławskie Lato Organowe "Non Sola Scripta" rozkręciło się na dobre. Dzisiaj w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim zaprezentuje się Jean-Christophe Geiser. A my mamy dla was wejściówki na kolejny organowy koncert, już za tydzień.

Już po raz 22. we Wrocławiu odbywa się wyjątkowy cykl koncertów, organizowany przez Biuro Festiwalowe Impart 2016, poświęcony muzyce największego ze wszystkich instrumentów!

„Non Sola Scripta”, czyli festiwal improwizacji organowych, będzie przez letnie niedzielne wieczory rozbrzmiewał w zabytkowych wnętrzach kolegiaty Świętego Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim, poczynając od 27 czerwca aż do 23 sierpnia.

Podobno kto raz wysłucha organowego koncertu, już nie będzie mógł się uwolnić od tych pięknych dźwięków.

Dlatego z okazji festiwalu „Non Sola Scripta” przygotowaliśmy konkurs.

Zapraszamy Państwa na koncert organowy w wykonaniu Andreasa Liebiga, który odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19 w kościele pw. Świętego Krzyża. Wraz z organizatorami przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia.

Aby je zdobyć, należy przysłać na adres: wrocław@gosc.pl wiadomość o tytule: „Non Sola Scripta”. W treści prosimy podać swoje imię i nazwisko. Zwycięzców poinformujemy poprzez zwrotną wiadomość. Na e-maile czekamy 28 lipca od godz. 12 w południe. Wygrywają dwie pierwsze osoby.

Poniżej prezentujemy sylwetkę artysty, który wystąpi 2 sierpnia na festiwalu.

Andreas Liebig  urodził się w 1962 roku w Gütersloh w Westfalii. Studiował grę na fortepianie i teorię muzyki na uczelni w Stuttgarcie. Jego wykłałdowcami byli m.in. Ludger Lohmann, Adu Frederica Faiss, Heinrich Deppert oraz Helmut Lachenmann. Warsztat muzyczny doskonalił w Kolonii, Paryżu, Wiedniu, Lubece i Freiburgu pod okiem Michaela Schneidera, Daniela Rotha, Hansa i Martina Haselböck, Zsigmonda Szathmáry i Sergiu Celibidache w Moguncji.

W 1988 roku zajął 1. miejsce w międzynarodowych konkursach organowych w Dublinie i Odense. Po studiach muzycznych objął stanowisko organisty w Kościele w Herford. Pracował jako kantor i organista w Danii, Norwegii i Szwajcarii. Ma na swoim koncie koncerty muzyki kameralnej (w tym Dyptique - Hommage à Anton Webern na orkiestrę kameralną), utwory wokalne (Eichendorf i Jimenez na sopran i harfę), fortepianowe i dzieła organowe (m.in. Toccata, 12 Choralbearbeitungen) oraz muzykę chóralną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast