Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wyruszyli o świcie

35. Piesza Pielgrzymka Wrocławska oficjalnie rozpoczęta.

Ok. 6.30, po nabożeństwie oraz kilku wprowadzających informacjach, pielgrzymi ruszyli na szlak.

Ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowy PPW, w rozważaniach przypomniał, że na Jasną Górę będziemy nieść wiele intencji - za papieża Franciszka, papieża seniora Benedykta, a przede wszystkim za naszą archidiecezję, jej pasterzy oraz wszystkich wiernych. Swoje intencje można złożyć także TUTAJ.

- Pielgrzymka ma niewątpliwie charakter pokutny. Chcemy przepraszać za swoje i innych grzechy. Ale to również rekolekcje w drodze. Będziemy się pochylać codziennie na Bożym słowem. W tym roku inspiracją stała się adhortacja papieża Franciszka "Radość Ewangelii". Będziemy chcieli uświadomić sobie, że nie ma prawdziwej radości głosiciela Ewangelii bez nawracania się i wierzenia w Ewangelię - mówił.

Wyruszyli o świcie   Nabożeństwo w archikatedrze wrocławskiej rozpoczynające PPW 2015 Karol Białkowski /Foto Gość Swoje słowo do pielgrzymów skierował również metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Przekonywał, że hasło "Radość Ewangelii" pątnicy będą przeżywać w dwóch wymiarach - słuchania Ewangelii i dzielenia się nią z napotkanymi. - To czas, byście spotkali Pana Boga i byście tego Boga nie zatrzymywali dla siebie, ale dzielili się nim - zaznaczył.

Abp. Kupny złożył pielgrzymom życzenia, aby spotkali na drodze Jezusa i się Nim zachwycili. Prosił także o zaniesienie na Jasną Górę wszystkich intencji tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Kapłanom natomiast życzył wielu sił, by mocną ręką prowadzili powierzonych im wiernych przed oblicze Maryi. Na koniec wszystkim pobłogosławił.

Posłuchaj wypowiedzi abp. Józefa Kupnego:

Jeszcze dziś ok. godz. 12 będziemy transmitować Mszę św. z lasu za Malinem. Aby z niej skorzystać kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama