Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wyruszyli o świcie

35. Piesza Pielgrzymka Wrocławska oficjalnie rozpoczęta.

Ok. 6.30, po nabożeństwie oraz kilku wprowadzających informacjach, pielgrzymi ruszyli na szlak.

Ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowy PPW, w rozważaniach przypomniał, że na Jasną Górę będziemy nieść wiele intencji - za papieża Franciszka, papieża seniora Benedykta, a przede wszystkim za naszą archidiecezję, jej pasterzy oraz wszystkich wiernych. Swoje intencje można złożyć także TUTAJ.

- Pielgrzymka ma niewątpliwie charakter pokutny. Chcemy przepraszać za swoje i innych grzechy. Ale to również rekolekcje w drodze. Będziemy się pochylać codziennie na Bożym słowem. W tym roku inspiracją stała się adhortacja papieża Franciszka "Radość Ewangelii". Będziemy chcieli uświadomić sobie, że nie ma prawdziwej radości głosiciela Ewangelii bez nawracania się i wierzenia w Ewangelię - mówił.

Nabożeństwo w archikatedrze wrocławskiej rozpoczynające PPW 2015   Nabożeństwo w archikatedrze wrocławskiej rozpoczynające PPW 2015 Karol Białkowski /Foto Gość Swoje słowo do pielgrzymów skierował również metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Przekonywał, że hasło "Radość Ewangelii" pątnicy będą przeżywać w dwóch wymiarach - słuchania Ewangelii i dzielenia się nią z napotkanymi. - To czas, byście spotkali Pana Boga i byście tego Boga nie zatrzymywali dla siebie, ale dzielili się nim - zaznaczył.

Abp. Kupny złożył pielgrzymom życzenia, aby spotkali na drodze Jezusa i się Nim zachwycili. Prosił także o zaniesienie na Jasną Górę wszystkich intencji tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Kapłanom natomiast życzył wielu sił, by mocną ręką prowadzili powierzonych im wiernych przed oblicze Maryi. Na koniec wszystkim pobłogosławił.

Posłuchaj wypowiedzi abp. Józefa Kupnego:

Jeszcze dziś ok. godz. 12 będziemy transmitować Mszę św. z lasu za Malinem. Aby z niej skorzystać kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma