Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przed pierwszym dzwonkiem

Jeszcze wiele pustych tornistrów czeka na wypełnienie przyborami szkolnymi. Jak co roku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje akcję "Wyprawka dla żaczka".

Zeszyty, długopisy, kredki, farby, linijki, piórniki i same tornistry – wszystko się przyda. Dary dla uczniów z najuboższych rodzin można przynosić do biura Caritas we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 7.

W tym roku do dzieci trafi tysiąc w pełni wyposażonych plecaków. Dla wielu rodzin w trudnej sytuacji materialnej wyprawka szkolna dla maluchów stanowi problem finansowy nie do pokonania. Ceny podręczników i innych niezbędnych rzeczy są znaczne, a dla najuboższych wykształcenie dzieci jest często jedyną nadzieją na lepszą przyszłość. Caritas stara się pomóc, ale bez wsparcia ofiarodawców nie uda się zrealizować zamierzonego celu.

Cały czas praca wre i zbierane są materiały. Niektórzy przynoszą pojedyncze przybory, inni już wypełnione tornistry. Każdy, nawet najmniejszy drobiazg, pracownicy Caritas pieczołowicie odkładają do tornistrów, a darczyńcom przekazują w imieniu dzieci ogromnie podziękowania. Zdarza się, że akcję postanawiają wesprzeć nowożeńcy, prosząc, by goście zamiast ślubnych kwiatów przynosili na uroczystość zaślubin artykuły dla małych żaczków. Każdy podarunek to autentyczna radość dziecka!

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazała 1000 tornistrów do Parafialnych Zespołów Caritas orz Centrum Wolontariatu Caritas. W poszczególnych parafiach prowadzone są zbiórki potrzebnych artykułów oraz organizowane charytatywne kiermasze. Wolontariusze np. pieką ciasta, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone są na zakup wyprawki. Artykuły szkolne przyjmowane są również we wrocławskiej centrali Caritas od poniedziałku do piątku od 8.00 do 14.30. Akcję można wesprzeć również finansowo, robiąc przelew. Numer konta TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma