Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kard. Schönborn obserwuje abp. Kupnego

Metropolita Wiednia jest jednym z najwybitniejszych intelektualistów Kościoła.

Kard. Christoph Schönborn, który był wymieniany w gronie kandydatów na papieża po śmierci Jana Pawła II, dołączył wczoraj do prawie 1800 osób obserwujących profil arcybiskupa Józefa Kupnego na popularnym portalu społecznościowym Twitter.

70-letni hierarcha austriacki ostatnio zasłynął głośnym wywiadem, w czasie którego przekonywał, że podczas obrad synodu o rodzinie Duch Święty „nie wyjechał na urlop”. Głośne były jego wypowiedzi, iż wprawdzie osobom rozwiedzionym należy poświęcić uwagę w pracy duszpasterskiej, ale przede wszystkim trzeba zauważyć pary, które – jak wyznał – żyją jak herosi i dbają o świętość i czystość małżeństwa oraz które są przykładem wierności.

Kard. Schönborn, który sam pochodzi z rozbitej rodziny często podkreśla, że każde rozpadające się małżeństwo to także dramat dzieci, rodziców, rodzeństwa i krewnych osób rozwodzących się. „Rozwód zawsze dotknął każdego z nich, nie tylko dwie osoby” – mówił, tłumacząc, iż rozwody dotykają i ranią całą sieć społeczną, dopowiadając: „Kościół musi być po stronie samotnych i opuszczonych, cierpiących, papież podkreśla, byśmy byli przy biednych i maluczkich. A takimi są właśnie dzieci rozwiedzionych i osoby opuszczone przez współmałżonka”.

Abp Józef Kupny założył swoje konto na Twitterze na początku Wielkiego Postu w 2014 r. Od tego czasu opublikował 569 tweetów, które mają charakter refleksji nad słowem Bożym czytanym danego dnia podczas Mszy św. - Ksiądz arcybiskup często wspomina, iż podczas wizytacji oraz różnego rodzaju spotkań w parafiach, podchodzą do niego ludzie, dziękując za tę formę głoszenia Dobrej Nowiny – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. Dodaje przy tym, iż hierarcha otrzymuje także sporo maili od osób obserwujących jego konto na Twitterze. – Cieszymy się, że wiadomość o ewangelizacji w sieci, podejmowana przez księdza arcybiskupa dotarła również do Przewodniczącego Episkopatu Austrii – puentuje rzecznik.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama