Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stare? Ale jare i piękne przejdź do galerii

Przyciągają uwagę na jezdni, są swoiste perełki w łańcuchu wszystkich aut. Mają klasę, ale i swoje lata. Zabytkowe samochody w ramach imprezy MotoClassic opanowały stolicę Dolnego Śląska. Jest na co popatrzeć!

Zlot pojazdów zabytkowych co troku gości w podwrocławskim Zamku Topacz, aby potem w sposób "pozytywnie ostentacyjny" przejechać się na chwilę do samego centrum stolicy Dolnego Śląska. Już w piątek, 14 sierpnia po południu wrocławianie mogli na rynku obejrzeć samochody, które podzielono na dwie kategorie: wyprodukowane przed 1939 i w latach 1945 – 1980. Po ulicy porusza się nawet rocznik 1886!

Jakie marki pojawiły się we Wrocławiu? Oprócz popularnych: BMW, Forda, Mercedesa czy Polskiego Fiat 125p, na rynku zaparkowały: Rolls Royce, Lincoln, Jaguar, Mustang, Porsche i Chevrolet.

Każdy pojazd brał udział w motoryzacyjnym konkursie piękności. Specjalnie ku temu powołane jury ocenia pojazdy, a także ich właścicieli pod kątem kryteriów jakimi są dbałość o odrestaurowanie pojazdu oraz trafne dobranie stroju załogi oraz rekwizytów do stylistyki lat, z których pochodzi pojazd

W sobotę i niedzielę impreza przenosi się z powrotem pod Zamek Topacz. Tam ich właścicieli czeka rywalizacja w dwóch konkurencjach: sprawności na torze wyścigowym oraz konkursie elegancji. Dodatkową atrakcją będą występy muzyczne, kącik zabaw MotoMalucha i pokazy grup rekonstrukcyjnych. 

Kto przegapił pokaz, nic nie szkodzi. Przygotowaliśmy bowiem galerię, choć nie ukrywamy - najlepiej zobaczyć te motoryzacyjne "cudeńka" na żywo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama