Nowy numer 48/2022 Archiwum

Będzie kolorowo

IV Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2015 już za parę dni.

Artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy i – po raz pierwszy – z Francji oraz z dalekiego Maroka wezmą udział w spotkaniu, które już po raz czwarty odbędzie się w dniach od 22 do 31 sierpnia w Trzebnicy. Różne kręgi kulturowe i doświadczenia artystyczne, rozmaite dziedziny sztuki (zaproszeni goście zajmują się malarstwem, fotografiką, pracują w szkle, metalu i innych tworzywach) – to wszystko sprawia, że podczas pleneru naprawdę wiele się dzieje. Trwa wymiana doświadczeń, nawiązują się przyjacielsko-artystyczne więzi a miasto św. Jadwigi i cała kraina Wzgórz Trzebnickich zaczynają być rozpoznawalne daleko poza granicami Dolnego Śląska. Goście dzielą się swoim dorobkiem, ale również szukają dla siebie inspiracji w malowniczej okolicy. Swoją drogą – ciekawe, jak bazylika św. Jadwigi czy jabłkowe sady wyglądają oczyma marokańskiego malarza… Może wkrótce się przekonamy.

Zainteresowani twórczością zaproszonych artystów na pewno niejeden raz natkną się na nich w Kawiarni Jadwiżańskiej w Domu Pielgrzyma. Szczególną jednak okazją, by poznać przybyszów i ich prace (a nawet je zakupić), będzie poplenerowy wernisaż zaplanowany na 30 sierpnia o 17.00. Odbędzie się w ramach parafialnego festynu „Bartłomiejki”. W późniejszym czasie przewidziano wystawy poplenerowe.

Organizatorami pleneru są Starostwa Powiatowe w Trzebnicy i Wrocławiu, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, trzebnicki dom zakonny salwatorianów oraz tutejsza parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy