GN 39/2022 Archiwum

Przeżyjmy to jeszcze raz - las za Cisiami

Miała być przeprośna górka, a były drzewa. Ze względu na tropikalny upał organizatorzy postanowili odprawić Eucharystię w bardziej przyjaznym pielgrzymom miejscu.

Tzw. górka przeprośna to miejsce wyjątkowe dla PPW. To właśnie tutaj odbywają się każdego roku Msze św. w intencji ojczyzny. Tutaj również jest realizowany wspaniały zwyczaj przepraszania, od którego miejsce przybrało swoją nazwę.

Tym razem pogoda nie pozwoliła na zorganizowanie Mszy św. na otwartej przestrzeni w okolicach południa, czyli przy największym upale. Zdecydowano się ją przenieść na godziny poranne do lasu za Cisiami.

Ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski mówił o św. Pawle i jego apostolstwie. - Jak bardzo jest przeniknięty radością, i to w każdych warunkach! W chłodzie, zimnie, biczowany, kamieniowany... A przecież to chodzi o tego samego człowieka, który pilnował szat, gdy kamieniowano Szczepana, niszczył Kościół Boży. Potem jednak, gdy się nawrócił, z taką samą pasją zaczął głosić Ewangelię i wytrwał w tym do końca życia. „Radujcie się, bracia. Jeszcze raz powtarzam: radujcie się!” - przypomniał List do Filipian.

Obejrzyj wideo i zobacz zdjęcia. Galerie z przedostatniego dnia pielgrzymki dostępne są TUTAJ i TUTAJ.

XXXV PPW - Las za Cisiami - Msza Św. - Kazanie ks. Orzecha - 2015-08-09
telewizja-pielgrzymkowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy