Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mistrzowie na bruku

XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus zaczyna się 21 sierpnia we Wrocławiu.

Mistrzowie na bruku   Na festiwalu zawsze brzmi dużo niezwykłej muzyki Potrwa do niedzieli 23 sierpnia. Organizator barwnego przedsięwzięcia, Romuald Popłonyk – sam występujący jako uliczny artysta na ulicach wielu miast świata – zaprasza do Wrocławia gromadę nietuzinkowych postaci. W centrum miasta ujrzymy argentyńskiego klauna na szczudłach, mnóstwo akrobatów i żonglerów, brazylijskie i japońskie pokazy ognia, bułgarski zespół Pepe the Clown z przedstawieniem dla dzieci. Umami Dancetheatre z Hinszpanii, swojski Teatr Tańca Ulicznego Chodnik, artystów z Danii, Meksyku, Grecji czy Włoch.

Bywalcy imprezy wiedzą, że można się podczas niej spodziewać wszystkiego – akrobacji z czajnikiem i łyżeczką, sprytnego wplatania nieświadomych niczego przechodniów w fabułę toczącą się na chodnikowej scenie, cyrkowych popisów, wariacji z lalkami, monocyklami, płonącymi pochodniami…

Mistrzowie na bruku   Wariacje z czajnikiem też mogą być sztuką Agata Combik /Foto Gość Festiwal jest niekomercyjnym przedsięwzięciem, organizowanym od 1997 roku. 

Tym raezm BuskerBus odwiedzi Wrocław, a także Zieloną Górę (od 25 do 26.08) i Krotoszyn (od 28 do 30.08). Blisko artystów przygotowało 35 przedstawień. Na wrocławskim Rynku i na ul. Oławskiej będą występować w godzinach od 14 do 17 i od 19 do 23. Każdy artysta zaprezentuje swój 30-60 minutowy program dwa razy dziennie.

W maju 2015 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus został odznaczony znakiem EFFE 2015-2016, który przyznawany jest festiwalom europejskim ukierunkowanym na działania artystyczne, zaangażowanym w życie społeczności lokalnych i równocześnie w działania na poziomie europejskim lub ogólnoświatowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama