Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uczyli się promocji

We wrocławskim sztabie Światowych Dni Młodzieży odbyło się szkolenie z zakresu promocji przyszłorocznego spotkania.

Przez dwa dni ok. 30 osób dowiedziało się, dlaczego warto promować ŚDM w Krakowie, ale także w jaki sposób to robić. Szkolenie podzielone było na dwie części. Pierwsza dotyczyła spraw technicznych - autoprezentacji, wystąpień publicznych, tworzenia tekstów użytkowych. Drugi dzień to odprawa przed wrześniową kampanią promocyjną dotyczącą rekrutacji koordynatorów na stanowiska w sztabie oraz w parafiach.

- Wyposażyliśmy wolontariuszy w gotową prezentację multimedialną, z której będziemy korzystać podczas wystąpień w parafiach, szkołach i wspólnotach. Nauczyliśmy się też, jak ją dobrze wykorzystać. Dodatkowym narzędziem będzie konspekt - mówi Marta Francuz, odpowiedzialna za sekcję HR. Podkreśla, że wolontariusze sami wybierają sobie formę zaangażowania w promocję według oceny swoich możliwości.

Rekrutacja, która zostanie przeprowadzona przez przeszkolone osoby we wrześniu, ma wyłonić ok. 30 koordynatorów, którzy zaangażują się w różne sekcje sztabu. - Chcemy inwestować w ludzi Kościoła, którzy mają doświadczenie pracy w parafii, którzy znają specyfikę organizowania różnych rzeczy w swoich lokalnych wspólnotach. Byłoby wspaniale, gdyby nasi koordynatorzy nie podchodzili do powierzonych im zadań w sposób projektowy, ale również z zaangażowaniem duchowym - wyjaśnia.

Rekrutacja koordynatorów potrwa około miesiąca. Potem, od października, rozpoczną się szkolenia.

Wrocławski sztab przygotowań do ŚDM zaprasza do współpracy. Szczegóły na www.sdm2016.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama