Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Najpilniej strzeżona tajemnica Kościoła

Abp Józef Kupny powołał studium o charakterze edukacyjno-formacyjnym. Wykłady ruszą 3 października.

Do udziału w nich zaproszeni są samorządowcy, członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, osoby zaangażowane w działalność ruchów i stowarzyszeń kościelnych oraz wszyscy zainteresowani Katolicką Nauką Społeczną.

Bezpośrednimi podmiotami prowadzącymi studium są Obserwatorium Społeczne oraz Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. W planie jest przygotowanie 12 spotkań w ciągu roku akademickiego, a ich uczestnicy na zakończenie edukacji otrzymają stosowne certyfikaty. Wykład inauguracyjny pt. „Dlaczego Kościół zajmuje się sprawami społecznymi?” wygłosi abp Józef Kupny.

Na program kolejny spotkań składać się będą: Msza św. z homilią oraz dwa wykłady, prowadzone przez wykładowców Papieskiego Wydziału Teologicznego i specjalistów Obserwatorium Społecznego.  

Niedawno kardynał Oscar Maradiaga, jeden z ośmiu, mianowanych przez papieża Franciszka do Rady Kardynałów powiedział z przekorą, że najpilniej strzeżoną tajemnicą Kościoła nie jest trzecia tajemnica fatimska lecz nauczanie społeczne, ze względu na to, iż niewielu je zna – tłumaczy decyzję metropolity o powołaniu jego rzecznik ks. Rafał Kowalski, dopowiadając, że uczestnicy studium będą mieli niezwykłą okazję do poznania tej tajemnicy i przekonania się jak wielkie stanowi bogactwo. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama