Nowy numer 33/2018 Archiwum

Z ks. Jerzym Popiełuszką

Zakończyły się oleśnickie obchody 35-lecia powstania Solidarności.

W Bibliotece Miejskiej w Oleśnicy zostały wręczone medale i podziękowania dla dawnych działaczy Solidarności; można także było obejrzeć wystawę fotograficzną z tej okazji, przygotowaną przez Akcję Katolicką. Eksponaty do niej zostały użyczone przez ks. Tadeusza Farysia.

Pierwsza część obchodów odbyła się w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. W uroczystej Mszy św. – sprawowanej pod przewodnictwem proboszcza, ks. Zdzisława Paducha – wzięło udział wiele pocztów sztandarowych. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Tadeusz Faryś – kapelan Solidarności.

Podczas Mszy św. został poświęcony obraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NZZS Solidarność, ufundowany przez Oleśnicką Solidarność i Akcję Katolicką.

Obraz ufundowała oleśnicka "Solidarność" i Akcja Katolicka   Obraz ufundowała oleśnicka "Solidarność" i Akcja Katolicka Roman Faryś Wystawa fotograficzna przygotowana przez oleśnicką Akcję Katolicką   Wystawa fotograficzna przygotowana przez oleśnicką Akcję Katolicką Roman Faryś

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma