GN 48/2020 Archiwum

Abp Kupny do żaków: Przed wami wielka szansa

Podczas obozu adaptacyjnego w Białym Dunajcu odczytany został list metropolity wrocławskiego.

W Białym Dunajcu, w obozie adaptacyjnym dla studentów Wrocławia i Opola, bierze udział ponad 600 osób. Wydarzenie jest ewenementem na skalę ogólnopolską, bo jest jedynym tak dużym wyjazdem organizowanym przez duszpasterstwa akademickie. Istotne jest również to, że tworzą go sami studenci dla swoich młodszych kolegów.

Obóz jest też doskonałą promocją wspólnot akademickich, które wykorzystują dwutygodniowy pobyt w górach, by zaprosić żaków pierwszego roku w swoje szeregi.

Do studentów przebywających aktualnie w Białym Dunajcu swoje słowo skierował abp Józef Kupny. Oto co napisał:

Drodzy młodzi przyjaciele,

Abp Kupny do żaków: Przed wami wielka szansa   List księdza arcybiskupa archBD cieszę się bardzo, że na początku Waszej kariery akademickiej wybraliście organizowany przez Waszych starszych kolegów Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu, który od wielu lat pomaga studentom wejść w środowisko Duszpasterstw Akademickich. Przed Wami wielka szansa, gdyż we Wrocławiu propozycja Duszpasterstw Akademickich jest bardzo bogata i różnorodna. W ponad dziesięciu ośrodkach znajdziecie sprzyjające warunki do rozwoju duchowego, intelektualnego, osobowościowego, kulturalnego, ale także okazję do dobrej zabawy. Środowisko to chętnie powierzy Wam różne odpowiedzialności praktyczne, pomoże zbudować wrażliwość zarówno na sprawy społeczne, jak i ukształtuje w Was troskę o słabszych i biednych.

Przeżycie okresu studenckiego w gronie dobrych znajomych i przyjaciół, ludzi wartościowych, ambitnych, gotowych do poświęceń staje się jakby posagiem na całe życie.

Gratuluję wszystkim organizatorom solidnej pracy w czasie całego roku przygotowań i teraz w trakcie Waszego pobytu w górach. Dzięki Wam możemy cieszyć się na Dolnym Śląsku największym i zapewne najtańszym obozem adaptacyjnym w Polsce.

Dziękuję księżom za towarzyszenie studentom i wspieranie ich w podejmowanych wysiłkach.

Wszystkim Wam życzę pięknej pogody, długich i bezpiecznych wycieczek w góry, dobrej przyjacielskiej atmosfery.

Z serca błogosławię

+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama