Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomóż, a potem biegnij z radością

W zdrowym ciele zdrowy duch, a jeśli zdrowy duch, to pojawia się chęć pomocy ubogim. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej włącza się w 33. PKO Wrocław Maraton.

Albo inaczej: biegacze włączają się w pomoc na rzecz potrzebujących. Każdy uczestnik 33. PKO Wrocław Maratonu, ale nie tylko, będzie miał możliwość przy okazji wielkiego sportowego święta we Wrocławiu wesprzeć podopiecznych wrocławskiej Caritas.

Chodzi o bezpośredni dar zbędnych dla biegaczy ubrań tym, którym mogą okazać się one niezbędne. Czego najbardziej potrzeba?

- Pilna potrzeba dotyczy odzieży męskiej, szczególnie podkoszulek, które służą człowiekowi praktycznie cały rok, a przez to najszybciej się zużywają. Oprócz tego zbliża się jesień, więc kurtki przeciwdeszczowe stają się od razu bardziej przydatne. Dalej, spodnie jeansowe i oczywiście z powodu niskich temperatur jesienno-zimowych: czapki, szaliki, rękawiczki - wymienia Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas.

Zadowolenia z włączenia się w akcję nie ukrywa sam dyrektor, ks. Dariusz Amrogowicz, który widzi potencjał na przyszłość we włączaniu się w tego typu imprezy. Mogą one przynieść wiele radości, nie tylko dzięki emocjom sportowym, ale także poprzez dzielenie się dobrem z innymi.

- Jesteśmy bardzo zbudowani postawą organizatorów i uczestników, że zauważają biednych i potrzebujących. Nie tylko dbając o swoje zdrowie i kondycje fizyczną, ale także troszcząc się o tych, których los mocno doświadczył . Oczywiście popieramy takie inicjatywy i mamy nadzieję, że będą one zataczać coraz szersze kręgi - komentuje ks. dyrektor Dariusz Amrogowicz.

Dodaje przy tym, że wrocławska Caritas chętnie włączy się w takim charakterze w przyszłości także w inne wydarzenia sportowe, które mają duży potencjał, jeśli chodzi o zbieranie datków dla biednych.

- Jak to mówią: „W zdrowym ciele zdrowy duch”,  a tam, gdzie panuje zdrowy duch spotykamy się z życzliwym spojrzeniem i empatią do drugiego człowieka - puentuje ks. Amrogowicz.

Ubrania będzie można składać pracownikom imprezy podczas weryfikacji uczestników maratonu przy odbiorze pakietów startowych. Wszystkich uczestników, a także znajomych, rodziny i kibiców zachęcamy do wsparcia ubogich przy okazji 33. PKO Wrocław Maratonu. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama