Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na obradach się nie skończy

Rodzina bez państwa sobie poradzi, państwo bez rodziny - nie. To hasło ma być mottem dalszych działań we Wrocławiu, podejmowanych po konferencji "Samorząd przyjazny rodzinie", zorganizowanej przez europosła Dawida Jackiewicza.

Jak relacjonuje Marcin Krzyżanowski, konferencję zwieńczyły następujące konkluzje zaprezentowane przez Mirosławę Stachowiak-Różecką:

1. Zainicjowanie Zespołu opracowującego nowy program „Dla Rodziny” we Wrocławiu. Istniejący ma już 10 lat i choć w teorii wydaje się interesujący to w praktyce niestety nie spełnia swojego najważniejszego przecież przesłania – nie wspiera. Raczej prezentuje listę życzeń i papierowe wizje ale po wielu latach jego istnienia wiemy, że z niewielu rzeczy rodziny korzystają a ich codzienne życie dzięki programowi nie zmieniło się na lepsze. Nie jest to projekt, którym możemy się chwalić raczej odwrotnie przykłady z innych miast pokazują jak wiele w tym względzie mamy do nadrobienia.. i to właśnie jest celem Zespołu na najbliższe kilka miesięcy, to nasze zadanie

2. Wniesienie za pośrednictwem Klubu PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia zapisów w nowej Strategii Wrocławia dotyczących rodziny. Zależy nam aby Rodzina we Wrocławiu była traktowana wyjątkowo, by była w dokumencie określona jako jeden z priorytetów rozwoju miasta na kilkanaście najbliższych lat. Chcemy mówić o swoistej promocji rodziny, a nie tylko o wsparciu.

3. Wrocławski Think Tank. Dlaczego nie? Konferencja skupiła wokół idei rodziny wielu ekspertów, samorządowców i samych wrocławian mających dość kompetencji i wiedzy, a przede wszystkim chęci, by być ważnym głosem nie tylko na poziomie samorządowym ale także ogólnopolskim. Mottem tej wspólnej pracy powinny być zdanie „Rodzina bez Państwa sobie poradzi, Państwo bez Rodziny – nie.”

Zobacz także TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama