Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drużyna jest już znana

Zjednoczona Prawica chce w okręgu wrocławskim uzyskać minimum siedem mandatów poselskich.

Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił we Wrocławiu kandydatów na posłów i senatorów z trzech dolnośląskich okręgów wyborczych.

We Wrocławiu niespodzianki nie ma.

"Jedynką" została Mirosława Stachowiak-Różecka, szefowa klubu PiS w Radzie Miasta Wrocławia.

- Szanowni państwo. Dobrze mnie znacie. Jest to kolejny etap w mojej działalności politycznej. Myślę, że przekonacie się państwo szybko, iż, jeśli zdobędę głosy, możecie na mnie liczyć, jak mogliście na mnie liczyć w dotychczasowej pracy samorządowej - mówiła prezentując się kandydatka.

Zaznaczyła, że wśród swoich ewentualnych przyszłych parlamentarnych zadań widzi przede wszystkim pracę w obszarze edukacji, polityki społecznej i kulturze.

Drugie miejsce na liście przypadło Piotrowi Babiarzowi, który w ławach poselskich zasiada od półtora roku. To jemu przypadło przedstawienie kolegów i koleżanek, którzy znaleźli się na wrocławskiej liście oraz przytoczenie kilku danych statystycznych.

Na liście jest 11 kobiet i 17 mężczyzn. 17 osób należy do PiS, jedna do Solidarnej Polski, jedna do Prawicy RP, a 9 osób jest bez przynależności partyjnej. Podkreślił również, że wśród 28 kandydatów są reprezentanci wszystkich powiatów należących do okręgu wyborczego nr 3. Średnia wieku kandydatów to 46 lat.

Do Senatu z Dolnego Śląska z list PiS-u startują: Paweł Hreniak, radny sejmiku wojewódzkiego (okręg nr 6), Krzysztof Grzelczyk, w latach 2005-2007 wojewoda dolnośląski (okręg nr 7) oraz Jarosław Obremski, dotychczasowy senator (okręg nr 8). Obecność na listach tego ostatniego jest swoistą niespodzianką.

- Zarejestrował się jako kandydat niezależny, ale jest to osoba ze środowisk solidarnościowych o poglądach prawicowych. Znam go bardzo długo i pan Jarosław Obremski będzie miał poparcie Prawa i Sprawiedliwości - mówił A. Lipiński. Zapowiedział, że struktury partii będą pomagały mu prowadzić kampanię wyborczą.

Tylko w okręgu wrocławskim jest do zdobycia 14 mandatów poselskich. Jak zaznacza wiceprezes partii, przeliczenie sondaży wskazuje, że jest szansa na siedem miejsc. Zastrzega jednak, że sondaże mają to do siebie, że się zmieniają. - Chcemy oczywiście mieć jak najwięcej. Mamy w tej chwili tutaj 4 mandaty, siedem oznaczałoby prawie podwojenie ilości posłów - dodał.

Oto lista kandydatów Zjednoczonej Prawicy w okręgu nr 3 (wrocławskim):

 1. Mirosława Stachowiak-Różecka,
 2. Piotr Babiarz
 3. Jacek Świat
 4. Beata Kempa
 5. Przemysław Czarnecki
 6. Andrzej Jaroch
 7. Zdzisław Brezdeń
 8. Agnieszka Soin
 9. Łukasz Ciołek
 10. Mariusz Jędrysek
 11. Małgorzata Calińska-Mayer
 12. Aleksander Ziółkowski
 13. Sławomir Węgrzynowicz
 14. Rafał Czepil
 15. Wojciech Bartnik
 16. Jacek Augustyn
 17. Dariusz Grech
 18. Małgorzata Ziołkowska-Ciesielska
 19. Karolina Mrozowska
 20. Mirosław Stanisławski
 21. Piotr Chmurzyński
 22. Elżbieta Pater
 23. Renata Popławska
 24. Tomasz Małek
 25. Barbara Dobrzańska-Buczek
 26. Maria Zygmaniak-Lesiak
 27. Daniel Uszyński
 28. Magdalena Szymczuk
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama