Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z dwojgiem świętych na ulicy

Procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty wyruszy 20 września z bazyliki św. Elżbiety obok wrocławskiego rynku, po nabożeństwie rozpoczynającym się o 16.00.

Uczestnicy modlitewnego spotkania przejdą zachodnią pierzeją rynku, przez pl. Solny, ulicami Gepperta, Kazimierza Wielkiego i św. Doroty.

Procesję – z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej – poprzedzi nabożeństwo ku czci św. Stanisława i św. Doroty, polskiego biskupa i męczennicy z III-IV w. Przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski.

Po procesji, ok. 17.00, rozpocznie się Msza św. w kościele śś. Stanisława, Doroty i Wacława.

„Kilka miesięcy temu wielu mieszkańców naszego regionu boleśnie doświadczyło niszczycielskiej siły burzy i nawałnicy – zauważa abp Józef Kupny w liście do wrocławian. – Żywioł nie oszczędził także niektórych dzielnic miasta Wrocławia, niszcząc domy i majątki mieszkańców. Wobec tego rodzaju zjawisk, pomimo rozwijających się nauki i techniki, pozostajemy bezradni. Uświadamiają nam one naszą małość i niewystarczalność. Dlatego pragnę zaprosić Was, drodzy Mieszkańcy Wrocławia do udziału w procesji z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty, dziewicy i męczennicy, która wyruszy 20 września br. o 16.00 z bazyliki pw. św. Elżbiety i przejdzie przez rynek do kościoła pw. śś. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie w czasie Mszy św. będziemy prosić Boga o opiekę nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Uczestnicząc w procesji wyznajemy publicznie wiarę w Jezusa Chrystusa. Nasze nabożeństwo ma o tyle szczególny charakter, że swą historią nawiązuje do wielkiej powodzi, która nawiedziła Wrocław w 1997 r. Wtedy zrodziła się idea, by każdego roku wrocławianie za wstawiennictwem świętych prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Wierząc mocno we wstawiennictwo świętych ufam, że nasza modlitwa przyniesie wszystkim mieszkańcom archidiecezji błogosławione owoce”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama