Nowy numer 49/2020 Archiwum

Modlitwą otaczamy pracowników mediów

Kościół w Polsce przeżywa dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Abp Józef Kupny skierował z tej okazji list do wiernych archidiecezjan.

Metropolita wrocławski w związku z Dniem Środków Społecznego Przekazu wystosował list do wiernych archidiecezji. Abp Kupny zachęca w nim do modlitwy za "wszystkich pracowników mediów, prosząc, by prasa, radio, telewizja i internet zawsze służyły prawdzie i dobru".

Hierarcha przywołuje również słowa papieża Franciszka z Orędzia na ten dzień: „Dzisiaj najnowocześniejsze media, które szczególnie dla ludzi młodych są już niezbędne, mogą raczej utrudniać niż dopomóc w komunikacji w rodzinie oraz między rodzinami. Mogą utrudniać, jeśli staną się sposobem ucieczki od słuchania, żeby wyizolować się od współobecności fizycznej (…) Mogą jej sprzyjać, jeśli pomagają opowiedzieć i dzielić się, by pozostawać w kontakcie z dalekimi, dziękować i prosić o przebaczenie, czyniąc spotkanie możliwym na nowo”.

Abp Kupny w dalszej części swojego listu przypomina, że "na naszej dolnośląskiej ziemi tą dobrą wizję pomocy i ewangelizacji spełniają media katolickie. Wśród nich są tygodniki »Gość Niedzielny« i »Niedziela«, w których każdego tygodnia znajdziemy dodatek poświęcony życiu wrocławskiego Kościoła. Od 22 lat działa Katolickie Radio Rodzina, nadające swój program na ośmiu częstotliwościach na terenie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej, którego utrzymanie i rozwój jest możliwy dzięki życzliwości i wsparciu ludzi dobrej woli. W październiku zaś wznowi działalność nasz miesięcznik »Nowe Życie«, który w odnowionej szacie graficznej trafi do naszych parafii. Tworzy go nowy skład redakcyjny, który zaprosił nowych autorów i chce podejmować ważne dla osób wierzących tematy w nowoczesny sposób."

Metropolita dziękuje wiernym za życzliwość jaką otaczają katolickie media. "Wierzę, że Słowo, które jest głoszone za ich pośrednictwem pomaga wszystkim wzrastać w wierze, a w kon­sekwencji prowadzić każdego dnia nowe życie w Chrystusie. (...) Waszym modlitwom polecam dziennikarzy i pracowników środków społecznego przekazu oraz podejmowane przez nich dzieła ewangelizacyjne i promujące kulturę chrześcijańską. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do promowania i funkcjonowania katolickich mediów z serca błogosławię" - dodał.

Ofiary złożone dziś na tacę we wszystkich kościołach archidiecezji będą przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie Katolickiego Radia Rodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama