Nowy numer 48/2020 Archiwum

Otoczmy ich modlitwą

Nabożeństwo w intencji uchodźców odbędzie się 23 września o 19.00 w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego we Wrocławiu. Nazajutrz, 24 września, o 17.00 pod bazyliką św. Elżbiety rozpocznie się Różaniec w intencji prześladowanych chrześcijan.

– Treścią nabożeństwa zatytułowanego „Umrzeć z nadziei” będzie modlitwa za uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli w drodze do Europy podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla nich, oraz o wyobraźnię miłosierdzia dla nas, o światło i mądrość jak zmierzyć się z sytuacją, z którą obecnie mamy do czynienia – wyjaśnia proboszcz paulińskiej parafii, o. Mirosław Bijata.

Tłumaczy, że modlitwa w intencji uchodźców organizowana jest tego dnia w kilku miastach Polski. Inicjatywa zrodziła się m.in. w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, z inicjatywy środowisk świeckich katolików, zyskując poparcie pasterzy.

W paulińskim kościele we Wrocławiu nabożeństwu będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski; w liturgii słowa wezmą udział również uchodźcy. Modlitewne spotkanie będzie mieć charakter ekumeniczny.

Następnego dnia, 24 września o 17.00, na Różaniec odmawiany pod bazyliką św. Elżbiety we Wrocławiu zaprasza Krucjata Młodych. „Po raz siódmy w tym roku, w centrum Wrocławia, w czwarty czwartek miesiąca, będziemy modlić się publicznie – tak samo publicznie, jak zabijani i męczeni są na naszych oczach wyznawcy Chrystusa” – zapowiadają organizatorzy.

Otoczmy ich modlitwą  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama