Nowy numer 48/2020 Archiwum

Poszczą i modlą się, by uwalniać z nałogów

Już jutro, 26 września, odbędzie się we Wrocławiu 35. pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Jednodniowe spotkanie ma zgromadzić nawet kilka tysięcy uczestników z całej Polski. Każdego roku pielgrzymka odbywa się w innym mieście.

- Rozpoczniemy o godz. 10 w kościele pw. św. Krzyża zawiązaniem wspólnoty. W programie jest konferencja, Eucharystia, świadectwa, droga krzyżowa na Ostrowie Tumskim i wspólny posiłek. Całość potrwa do ok. godz. 17 - mówi ks. Mateusz Ciesielski, opiekun KWC w archidiecezji wrocławskiej.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest dziełem ks. Franciszka Blachnickiego.

Jest odpowiedzią na wezwanie św. Jana Pawła II do przeciwstawienia się „wszystkiemu co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa”. Przemówienie zostało wygłoszone 23 października 1978 r., a już niespełna rok później dzieło KWC, podczas pielgrzymki papieskiej do Polski, zostało pobłogosławione.

- Od tego czasu wielu dołączyło do inicjatywy albo jako kandydaci (podejmują roczną abstynencję, przyp. red.), albo jako członkowie stali. Kierujemy się trzema zasadami: post od alkoholu, modlitwa skierowana do Maryi Niepokalanej oraz jałmużna, czyli ofiarowanie bliźnim tego, czego najbardziej potrzebują - wyjaśnia ks. Mateusz. Zobowiązaniu towarzyszy intencja o wyzwolenie jakiejś konkretnej osoby z nałogu.

W wydarzeniu wezmą udział nie tylko członkowie KWC, ale również przyjaciele i sympatycy ruchu. Jak podkreślają organizatorzy, zaproszeni są wszyscy. Być może dzięki temu spotkaniu mniej zorientowani dowiedzą się więcej o wspólnocie i zechcą do niej dołączyć.

Oto program pielgrzymki:

  • 10:00     Zawiązanie wspólnoty,
  • 10:30     Konferencja programowa
  • 11:15     Świadectwa KWC          
  • 12:00     Droga Krzyżowa (Ostrów Tumski)
  • 13:30     Przygotowanie do Eucharystii
  • 14:00     Eucharystia
  • 15:30     Agapa (przy ul. Świętego Marcina)
  • 17:00     Zakończenie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama