Nowy numer 49/2020 Archiwum

"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" 50 lat po

Od dziś trwa w Brukseli konferencja o pojednaniu według kard. Bolesława Kominka.

Na zaproszenie dolnośląskiego posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza M. Ujazdowskiego w przyszłym tygodniu w Brukseli spotkają się studenci z Polski, Czech i Niemiec, by dyskutować na temat pojednania i listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 r.

Trzydniowe seminarium w stolicy Unii Europejskiej to początek Europejskiego Forum Młodych im. Bolesława Kominka, które jest częścią oficjalnych obchodów 50. rocznicy wystosowania "Orędzia biskupów polskich".

Obchody trwają cały rok a ich program można znaleźć w internecie na stronie www.1965-2015.eu. Europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski przygotowuje Europejskie Forum Młodych we współpracy z miastem Wrocław.

- Najpierw zaprosiliśmy młodych ludzi do Parlamentu Europejskiego a potem przyjadą do Wrocławia, gdzie powstało "Orędzie pojednania" - wyjaśnia Ujazdowski.

- Chodzi o to by pokazać europejski i ponadczasowy wymiar listu, którego autorem był Kominek. Idea pojednania opartego na prawdzie jest wciąż aktualna i bardzo potrzebna współczesnej Europie. O tym także będziemy dyskutować w trakcie Forum - komentuje europoseł.

Forum w Brukseli odbędzie się w dniach 28-30 września. Młodzi spotkają się z posłami i ekspertami pracującymi na co dzień w instytucjach europejskich. Poznają także treść listu, historię jego powstania i biografię autora słynnych słów: "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie".

(relacje na naszej stronie internetowej)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama