GN 47/2020 Archiwum

Uchwała o repatriantach

Podczas XVI Nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni przyjęli uchwałę dotyczącą Polaków na Wschodzie. Ułatwi im ona osiedlenie się w stolicy Dolnego Śląska - niestety, nie tym wielodzietnym.

Przegłosowano uchwałę umożliwiającą pomoc repatriantom ze strony gminy Wrocław (20 radnych było za, 13 osób wstrzymało się od głosu).

6 rodzin polskiego pochodzenia z terenów azjatyckiej części byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich będzie mogło dzięki niej  liczyć na szczególne wsparcie: każdej z nich zostanie przyznane mieszkanie. Z budżetu państwa na realizację uchwały – zapewnienie i wyposażenie lokali – zostaną zapewnione 1,2 mln zł. Umożliwi to wykup mieszkań komunalnych, które będą przekazane na potrzeby repatriantów.

Cel jest szczytny, w uchwale znajdziemy jednak zastrzeżenie: rodziny, którym będzie udzielone podobne wsparcie, nie mogą liczyć więcej niż cztery osoby. Przedstawiciele Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” nie kryją oburzenia – uchwała dyskryminuje rodziny wielodzietne – te, które w rzeczywistości najwięcej wnoszą w życie społeczne, a wspieranie ich jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju. Mimo dramatycznej sytuacji demograficznej wielodzietność wciąż traktowana jest jako „problem”…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama