Nowy numer 44/2020 Archiwum

W Miliczu codziennie przełamują lody

Drugie miejsce w Polsce w konkursie "Lodołamacze" w kategorii "Instytucja" dla Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

29 września w Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się uroczysta, jubileuszowa gala X edycji Konkursu "Lodołamacze".

Kapituła ogólnopolska konkursu wyłoniła laureatów spośród zwycięzców wojewódzkiego etapu konkursu. MSPDiON wyróżniono na 2 miejscu.

- Prestiżowa statuetka, gratulacje od prezydentowej, rozmowa i zaproszenie jej do złożenia wizyty w naszym stowarzyszeniu to wymierny efekt naszej długoletniej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością. Już nie pierwszy raz nasza praca została dostrzeżona i doceniona na gruncie ogólnopolskim. Każde tego typu wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy i kapitalną motywacją do dalszej, wytężonej pracy - mówią pracownicy milickiego stowarzyszenia.

Trzeba podkreślić, że znaleźli się w zacnym gronie laureatów, wśród których nie brakuje znanych nazwisk, firm i instytucji. Na warszawskiej gali MSPDiON reprezentował zarząd stowarzyszenia w składzie: prezes Alicja Szatkowska, wiceprezes Urszula Gaj, wiceprezes Iwona Górnicka, skarbnik Małgorzata Łaszkowicz i członek zarządu Anna Tarczyńska. 

Wedle słów kapituły konkursu laureaci zostali docenieni za doświadczenie, fachowość, tradycję, osiągnięty sukces, ale przede wszystkim za wrażliwość społeczną, która przekłada się na odpowiedzialne wspieranie i zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W kategorii konkursowej „Instytucje” triumf przypadł krakowskiemu Uniwersytetowi Ekonomicznemu.

Zanim jednak doszło do sukcesu ogólnopolskiego, miliczanie odnieśli tryumf na etapie regionalnym. 24 września w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala regionalnego etapu IX edycji konkursu "Lodołamacz", honorującego osoby instytucje i organizacje wspierające osoby z niepełnosprawnością.

- Jury konkursowe uznało, że nasze stowarzyszenie zasłużyło na triumf w kategorii "Instytucja". Działalność, którą prowadzimy na rzecz osób z niepełnosprawnością już nie pierwszy raz została doceniona przez organizatorów konkursu. Tym bardziej nas to cieszy i motywuje do dalszej, wytężonej pracy - mówi Przemysław Walniczek z MSPDiON 

Warto dodać, że w trakcie gali specjalnym Lodołamaczem wyróżniony został również metropolita wrocławski, kardynał senior Henryk Gulbinowicz. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama