Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dokonała się małżeńska rewolucja

Już ponad 200 par skorzystało z programu "JA+TY=MY".

W ostatnich dniach odbyła się już szósta edycja programu "JA+TY=MY" - dynamicznej propozycji wykładowo-warsztatowej dla małżeństw. W salach Papieskiego Wydziału Teologicznego zgromadziło się ponad czterdzieści małżeństw o różnym stażu - od dwóch miesięcy do ponad czterdziestu lat.

Sześć wykładów współautora programu ks. Jarosława Szymczaka z Instytutu Świętej Rodziny  w Łomiankach, to sześć kroków, które rewolucjonizują całe myślenie o małżeństwie i sięgają do korzeni rozczarowania, braku porozumienia czy innych trudności małżeńskiego życia, by pokazać absolutnie nowe horyzonty codzienności we dwoje.

Warsztaty pozwoliły uczestnikom "działać", nie pozostając tylko biernymi słuchaczami konferencji.

Całość dopełnił czas na osobistą rozmowę męża i żony przy kawie i muzyce, często po raz pierwszy od kilkunastu lat. W świadectwach uczestników dominowała także radość z wszystkich odkryć tego programu, uznanie dla jego dynamiki. Szczególnie cieszyło zadowolenie tych mężów, którzy zostali początkowo "przyprowadzeni" przez żony, iż dali się namówić na udział.

Uczestnicy dziękowali za humor, który towarzyszył wykładom i oddawał poruszane kwestie w sposób niezwykle obrazowy. Bardziej zaawansowane stażem pary mówiły na koniec, że gdyby wzięły udział w warsztatach wcześniej, wielu kłopotów udałoby się im uniknąć.

Organizatorami warsztatów są małżeństwa związane z Fundacją "Pomoc Rodzinie" z Łomianek, działające jako Wrocławskie Centrum Troski o Rodzinę. Informacje o JA+TY=MY można znaleźć na stronie www.fpr.pl.

Kolejna okazja do wzięcia udziału w warsztatach we Wrocławiu już 27-28 lutego 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma