Nowy numer 44/2020 Archiwum

Duszpasterska radość chrześcijaństwa

W "Redemptorze" było tłoczno. Nowy rok akademicki to nowe wyzwania, również duchowe.

Studenci z DA "Redemptor" uroczyście rozpoczęli rok akademicki. Na niedzielnej Mszy św., tzw. "dwudziestce" młodzież zgromadziła się bardzo licznie. W większości byli to mieszkańcy pobliskich "Teków", czyli akademików Politechniki Wrocławskiej. W dobrym przeżyciu wieczornej Eucharystii pomogła, zapewniająca wspaniałą oprawę, grupa muzyczna.

Duszpasterz, o. Mariusz Simonicz, już na samym początku Eucharystii zaznaczył, że jesteśmy tutaj aby się modlić, ale także radować się, cieszyć chrześcijaństwem. Mszę św. rozpoczęło, tradycyjne już dla "Redemptora", przywitanie z sąsiadami z ławek.

W pierwszej w nowym roku akademickim homilii mówił o przykazaniach Bożych, których nie powinniśmy interpretować na własną korzyść. Szatan bowiem działa bardzo podstępnie w naszym życiu, przedstawiając nam różne oblicze zła jako dobro. Łatwiej wtedy przekraczać nam granice, które wyznaczył Bóg w dekalogu.

Duszpasterska radość chrześcijaństwa   o. Mariusz Simonicz, redemptorysta Marta Łuczak Dni na dobry początek w Redemptorze dopiero się rozpoczęły. A co dalej? W poniedziałek, po Mszy Świętej o 19.30  odbędą się „Drzwi Otwarte DA Redemptor”. Będzie to świetna okazja, by od kuchni poznać najbardziej charyzmatyczne duszpasterstwo Wrocławia.

Swoją działalność zaprezentują grupy m.in. muzyczna, charytatywna, medialna, honorowych dawców krwi „Pijafka”, ministranci i inne. Będzie wiele niespodzianek, a poza tym wszystkim - coś na ząb oraz doborowe, zawsze uśmiechnięte towarzystwo i przyjazna atmosfera.

Od wtorku do czwartku Dni na Dobry Początek przyjmą formę ogólnoduszpasterską.

We wtorek wieczorem odbędzie się w Starym Klasztorze koncert zespołu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach oraz Jam Session, w środę o 19.30 w koście pw. NMP na Piasku odbędzie się Msza św. inauguracyjna pracę w duszpasterstwach akademickich Wrocławia pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Po Eucharystii odbędzie się wykład s. Anny Bałchan pt. "Bóg potrzebuje konkretnie Ciebie"

Natomiast w czwartek odbędzie się 6. Koncert na Tekach. Na scenie między akademikami Politechniki Wrocławskiej wystąpią: Maleo Reggae Rockers w projekcie "Panny Wyklęte" oraz 2 Tm2,3. Szczegóły wydarzenia organizowanego m. in. przez DA "Redemptor" można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama