GN 43/2020 Archiwum

Ostra jazda bez trzymanki - głośno, ale po Bożemu

W czwartek 6. Koncert na Tekach. Wystąpią Maleo Reggae Rockers w projekcie "Panny Wyklęte" i 2Tm2,3.

Szósta edycja Koncertu na Tekach jest ostatnim wspólnym przedsięwzięciem w ramach "Dni na dobry początek" przeżywanych w duszpasterstwach akademickich Wrocławia. - Przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu poprzedniej, w październiku 2014 r. Po rozliczeniu się z pozyskanych środków z budżetu miasta musieliśmy złożyć wniosek o kolejne na ten rok. Od stycznia grupa 13 osób zaangażowanych w organizację wydarzenia zaczęła spotykać się regularnie, by ustalić kto mógłby pojawić się na scenie. Od kwietnia ruszyliśmy pełną parą, dogadując szczegóły z zespołami, ustalając patronaty medialne - opowiada Ada Sierocińska, rzecznik prasowy 6.KnT.

Podkreśla, że najważniejsza w realizacji całego przedsięwzięcia jest współpraca. - Chcieliśmy, by organizacja wydarzenia nie była to dla nas dodatkową pracą po godzina, ale żebyśmy przy tym również się dobrze bawili. Wszyscy się mocno zaangażowali - dodaje.

Dlaczego wybór padł właśnie na 2Tm2,3 i "Panny Wyklęte? - Tymoteusz to było nasz marzenie od samego początku, ale po śmierci ich perkusisty "Stopy", na jakiś czas zawiesili działalność. W ostatnich latach gościliśmy jednak pojedynczych wykonawców ze składu w ich innych projektach: Maleo Reggae Rockers, Armia, Luxtorpeda i w związku z tym uznaliśmy, że nadszedł czas, by pokazali się wszyscy razem w 2Tm2,3. Poza tym ostatnio wydali nową akustyczną płytę. Na Tekach zabrzmią jednak  w wersji czadowej - wyjaśnia.

Natomiast "Panny Wyklęte" to efekt fascynacji projektem. - ta propozycja jest coraz bardziej popularna. Zauważamy też, że coraz więcej ludzi zna historię bohaterów, a w tym wypadku bohaterek Żołnierzy Niezłomnych. Z drugiej strony wiele osób jeszcze wciąż wie niewiele. Uznaliśmy, że studenci to dobra grupa, by im je przedstawić, a tym samym dokładamy cegiełkę do odbudowywania pamięci o Wyklętych - dodaje. Należy dodać, że w projekcie, który koordynuje Darek Malejonek z zespołem występują znane polskie artystki: Kasia Kowalska, Marika, Marcelina, Kasia Malejonek oraz zespół "Dziewczyny".

Jak zaznacza A. Sierocińska, Koncert na Tekach nie jest wprost inicjatywą ewangelizacyjną. - Zawsze jednak podkreślamy jakie wartości nam towarzyszą, podkreślamy, że w głównej mierze organizatorem są ludzie duszpasterstwa akademickiego i absolutnie się tych wartości nie wstydzimy i chcemy je pokazać, ale wychodzimy z założenia, iż teren na którym koncert się odbywa - Teki - jest specyficzny - wyjaśnia. Przekonuje, że DA "Redemptor" ma też doświadczenie prowadzenia w tym miejscu np. Kursów Alfa skierowanych głównie do osób niewierzących i wątpiących, z którego wynika że właśnie tacy ludzie tam mieszkają, i że niekoniecznie jasno sformułowany katolicki przekaz do nich dotrze i zainteresuje.

- Wolimy do nich podejść od tej drugiej strony, czyli zaprosić na fajną imprezę, a w między czasie mówimy o Panu Bogu. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się do nich dotrzeć i zasiać w nich ziarno. Będziemy zapraszać na wspomniany Kurs Alfa - dodaje. Podkreśla przy tym, że gorąca atmosfera ma zachęcić również postronne osoby, zwłaszcza mieszkańców akademików do zabawy, a być może refleksji, czy nie warto dołączyć do któregoś DA Wrocławia.

Koncert ma kilka wyjątkowych elementów. Już od godzin popołudniowych w pobliskim kościele każdy może się pomodlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. – Tam cały czas ktoś jest i poleca Bogu naszą inicjatywę oraz wszystkich uczestników. To modlitwa osłonowa, żeby nic się złego nie wydarzyło, ale także dziękczynienie, że ten koncert się w ogóle odbywa – dodaje. Swoistym wyjątkiem wśród innych podobnych imprez na mapie Wrocławia jest to, że ma ona charakter bezalkoholowy.

Początek koncertu, nad którym niezmiennie od samego początku patronat medialny ma "Gość Wrocławski" 8 października od godz. 18. Przed jego rozpoczęcie będzie można wziąć udział w zbiórce krwi organizowanej przez klub Honorowych Dawców Krwi "Pijafka", a w czasie trwania imprezy w różnego rodzaju konkursach z nagrodami.

Szczegóły na stronie www.koncertnatekach.pl oraz na profilu "koncert na tekach" na Facebooku.

Organizatorzy: Duszpasterstwo Akademickie "Redemptor", Organizacja Studencka "Donum", Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Akademickiej "Razem".

spot KnT Teki 6
Gosc Wroclawski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama