GN 28/2018 Archiwum

Na lęk i niepewność zastosuj... Różaniec

To on pozwala odkryć Ojca - mówił ks. Adam Łuźniak, rektor wrocławskiego seminarium, podczas Mszy św. odprawionej tuż po procesji różańcowej, która przeszła przez Ostrów Tumski.

– Ojciec to postać kluczowa w życiu człowieka. Dorastający chłopak nabiera odwagi życiowej, widząc ojca podejmującego ryzyko, a potem towarzyszącego synowi w podejmowaniu go; córka – ojca podziwiającego ją, wysyłającego komunikaty: jesteś ważna, kochana. Życiowa pewność płynie z doświadczenia ojca – mówił ks. A. Łuźniak, zachęcając do rachunku sumienia z naszej znajomości Boga właśnie jako Ojca.

Dla chrześcijan nie jest On bowiem jak wojownik, nakazujący mordować niewiernych czy tych, którzy się pogubili. Nawet jeśli zapowiada karę, jest to wyraz pełnej miłości troski.

Jest Ojcem, który posyła proroka do Niniwy, by się opamiętała. Posyła także Maryję, która jest „prorokiem” dla całej ziemi. – Ileż to miejsc na całym świecie naznaczonych jest Jej objawieniami…Większość z nich opleciona jest tajemnicami Różańca – zauważył, dodając, że we wszelkich objawieniach najważniejsze jest orędzie o ojcowskiej miłości Boga. Ją ukazują także tajemnice Różańca.

Eucharystia wieńczyła czuwanie w dzień NMP Różańcowej   Eucharystia wieńczyła czuwanie w dzień NMP Różańcowej Agata Combik /Foto Gość – Jeśli dziś Europa czuje się niepewna, skąd ma pewności nabrać? Wrócić do Ojca… Ojciec, Ten, który czuwa nad każdym krokiem swoich dzieci, który karmi wróble i daje biel liliom, posłał swego Syna, Chrystusa, by objawić moc swej miłości… Drogą do Ojca może być dla nas Różaniec – podkreślał.

Podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Piotr Wawrzynek, oraz modlitwy różańcowej, zanoszone były prośby m.in. w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W przygotowanie spotkania zaangażowały się m.in. wspólnoty „Dom na Skale” oraz „Mamre”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Psychomedic
    31.10.2015 16:57
    Bardzo dobry artykuł, uważam że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, psychologiem. Polecam specjalistów z Kliniki PsychoMedic.pl www.psychomedic.pll tel 22 299 11 22 na Ursynowie i tel. 22 253 8888 w Centrum Warszawy.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma