Nowy numer 44/2020 Archiwum

Szukają dawców

Metropolita wrocławski objął honorowym patronatem akcję "Pomóż Ani i Innym". Jej celem jest pomóc w znalezieniu dawcy szpiku dla chorej na ostrą białaczkę 34-letniej wrocławianki oraz innym osobom, dla których ratunkiem jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych.

Anna Szymczak z Wrocławia jest lektorem języka polskiego na Politechnice Wrocławskiej. Na początku sierpnia zdiagnozowano u niej rzadką odmianę nowotworu krwi, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna, połączona z chłoniakiem.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Jej rodzina i przyjaciele oraz studenci politechniki, wspólnie z Fundacją DKMS Polska, zaangażowali się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie planowane jest na dni od 4 do 8 listopada br.

- Św. Jan Paweł II wielokrotnie uświadamiał nam, iż tego rodzaju dar z siebie niesie choremu człowiekowi wiarę, często wystawianą na próbę w obliczu choroby, i nadzieję na wyleczenie.  Jest także bardzo konkretnym wyrazem miłości bliźniego - mówi abp Józef Kupny, odpowiadając na pytanie o powody zaangażowania się we wsparcie chorej wrocławianki i zachęcając do wzięcia udziału w akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama