Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodziło swój jubileusz istnienia po reaktywacji, kiedy to po II Wojnie Światowej i okresie komunizmu, znowu sztandary z godłem KSM zostały rozwinięte i kiedy wezwanie do służby "Przez Cnotę, Naukę i Pracę" znowu rozbrzmiało w murach kościołów.
Jubileusz obchodzony był w Krakowie-Łagiewnikach. Wzięli w nich udział również przedstawiciele Zarządu KSM Archidiecezji Wrocławskiej.
Prezes Zarządu Diecezjalnego Daniel Duś otrzymał obraz pamiątkowy, z podziękowaniem za współtworzenie wspólnoty ogólnopolskiego KSM.
W uroczystej sesji uczestniczyło wiele osób, które przyczyniły się do reaktywowania i rozwoju KSM przez ostatnie 25 lat.
Spotkanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza w kaplicy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Następnie odbyła się część wykładowa, w której można było usłyszeć wielu prelegentów, a także list prezydenta RP Andrzeja Dudy, skierowany do KSM. Kolejnym punktem programu była modlitwa przed oraz zwiedzanie sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Obchody jubileuszu zakończył bal KSM-owicza.
25. lat temu władze Kościoła w Polsce na nowo powołały do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które zostało rozwiązane przez władze komunistyczne po II Wojnie Światowej. Przez lata KSM działał w "podziemiu". Młodzi spotykali się po kryjomu na plebaniach i budowali wspólnotę, która przetrwała, aż do roku 1990, kiedy to 10 października został wydany dekret o reaktywowaniu KSM.
Bp Władysław Bobowski, w tamtych latach odpowiedzialny w KEP za duszpasterstwo młodzieży, zwrócił się z prośbą i przekonał do pomysłu odnowienia KSM polskich hierarchów Kościoła. Do wydarzenia doszło na prośbę ks. Władysława Bochenka, który był wówczas krajowym duszpasterzem młodzieży oraz założycielem miesięcznika „Wzrastanie”, a także ks. Ignacego Sołtysika, który był inicjatorem reaktywowania KSM i później asystentem generalnym organizacji.